Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sveikata, trykštanti iš agurko (sveika mityba)

2010-02-01
Paskelbk savo straipsnį

Prieš Naujus metus bene svarbiausias tikslas buvo sulieknėti ir išvengti peršalimo. Tikra tiesa, nė vienam nesinori sirgti, tačiau švytėti grožiu trokšta visi. Ką gi, tokiam atvejui yra... agurkai!

Pirmiausia, reikėtų pabrėžti, jog agurkai tai ne daržovė, o uoga, na bent jau taip mano Pakistane gyvenantys. Antra, jie labai naudingi sveikatai, nes turi daug vitaminų (A, C, PP. B1, B2, B6) ir mineralų. Juose daug jodo, taip, kad agurkų salotų mėgėjai neturi bėdų su skydliauke, kraujagyslių ligomis bei atmintimi. Taip pat agurkuose yra kalcio stiprinančio plaukus ir nagus, silicio ir sieros, gerinančių dantų bei dantenų būklę, šalinantį skysčių perteklių iš organizmo.

Dar agurkai padės:

Sulieknėti. Patikrinta, jog diena agurkų dietos – nuo probleminių zonų minusuos nervus gadinančius kilogramus. Valgyti agurkus žinoma reikia be druskos ir jokių priedų, kuriuose jos yra. Galite leisti sau lengvus pusryčius (pagal skonį – ne daugiau 200 kCal) ir puodelį arbatos su cukrumi, vėliau pagal grafiką: tris kartus per dieną agurkų salotos ir plonytė riekutė duonos. Prieš miegą galima suvalgyti obuolį, apelsiną, kriaušę, bananą arba vaisių salotų. Tokios dietos galima laikytis savaitę.

Pastiprinti organizmą. Jei kiekvieną, visą mėnesį gersite stiklinę agurkų sultis, pagreitinsite metabolizmą, išvalysite kepenis ir sustiprinsite nervinę sistemą. Svarbiausia, vartoti žaliąją dalį – joje gausu B grupės vitaminų.

Užgydyti žaizdas. Išdžiovintas ir sutrintas į miltelius agurkas gali išgydyti nudegimus ir kitus odos pažeidimus. Tik prieš tai būtina pašalinti sėklas.

Malšina skausmą. Sutrintas smulkia tarka ir sumaišytas su medumi agurkas gydo kosulį, mažina karštį. O štai aromatas šviežio agurko padės pamiršti galvos skausmą, nemigą ir net depresiją.

Agurko istorija

 * Agurkai atkeliavo iš Indijos. Tiesa, jie ten auga visiškai kitaip, nei mūsų šiltnamiuose: 20-ties metrų agurkų „kasos“ medžius apsiveja, kaip vijūnai.

* Pavadinimo kilmė iki galo nežinoma, tačiau vietiniai gyventojai jį sieja su princo legenda, kuriam nusišypsojo laimė susilaukti 60 tūkstančių vaikų, tiek pat, kiek agurkuose yra sėklų.

* Patys skaniausi ir naudingiausi agurkai – jaunučiai. Ypač vertinami 2-3 dienų mažyčiai agurkėliai, vadinami karnišonais.

* Ko gero, vieninetliai, kurie agurkus vadina uogomis – pakistaniečiai. Šioje šalyje agurkai patiekiami kaip desertas, kartu su saldumynais.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: Medical Information Network
Nuotrauka: inmagine.com
Meniu.lt informacija

2010 08 11