Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Vegfest LT“ kalėdinė mugė

2023-11-14
Paskelbk savo straipsnį

Kalėdinių mugių maratoną Vilniuje pradės augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“

Nors už lango – dar gana šilta, prekybininkai jau ruošiasi kalėdiniam sezonui. O mėnesio antrojoje pusėje prasidės ir kalėdinių mugių maratonas. Pirmoji jų sostinėje – prekybos centre „Akropolis“ rengiama „Vegfest LT“ kalėdinė mugė, skirta populiarinti veganizmą, augalinę mitybą, sveiką ir tvarų gyvenimo būdą.

Antrajame centro aukšte įsikursiančioje mugėje stendus turės daugiau nei 60 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio, prekiausiantys augaliniais maisto produktais, maisto papildais, ekologiška produkcija, natūralia kosmetika ir švaros priemonėmis, knygomis, papuošalais, aksesuarais, prekėmis namams, „Zero Waste“ (gyvenimui be atliekų skirtais) reikmenimis. „Galime pasiūlyti labai didelį asortimentą. Tai – puiki proga įsigyti originalių, etiškai pagamintų ir tvarių dovanų“, – tvirtino mugės organizatorė renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

Be to renginyje daugelį prekių bus galima įsigyti pigiau nei parduotuvėse, mat prekiaus patys gamintojai ar tiesioginiai atstovai, bus taikomos nuolaidos, vykdomos įvairios akcijos, loterijos ir t. t. „Atlikę apklausą sužinojome, kad žemesnės kainos yra vienas iš lemiamų dalykų, dėl kurių žmonės taip noriai lankosi mūsų renginiuose“, – dar vieną priežastį ateiti į mugę atskleidė pašnekovė.

Idėja organizuoti „Vegfest LT“ į Lietuvą atkeliavo iš Jungtinės Karalystės – čia nuo 2003 m. organizuojami veganizmo filosofijai skleisti skirti „Vegfest UK“ renginiai. Tai buvo pirmieji tokio tipo renginiai pasaulyje, šiandien tapę itin populiariais. Į Londone organizuojamą renginį kasmet atvyksta daugiau nei pusė tūkstančio dalyvių, o per savaitgalį renginyje apsilanko kelios dešimtys tūkstančių lankytojų – kad patekti į vidų, tenka ir pastovėti eilėje.

„Kai pirmą kartą apsilankiau šiame renginyje, jis labai sužavėjo – ir dalyvių, produktų gausa, ir jame tvyrojusia atmosfera – iškart apsisprendžiau, kad noriu panašų renginį organizuoti Lietuvoje“, – prisiminė V. Viteikaitė. Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016 m. rudenį, ir nuo to laiko kasmet organizuojamas du kartus per metus – gegužę rengiamas „Vegfest LT“ vasaros festivalį, o lapkritį – „Vegfest LT“ kalėdinė mugė.

Veganų judėjimas gimė 1944 m. Jungtinėje Karalystėje, kai nuo tuo metu aktyviai veikusios Vegetarų bendrijos atskilo grupelė žmonių, norėjusių laikytis dar griežtesnių taisyklių. Vegetarai nevalgo mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, o veganai atsisako ne tik jų, bet ir pieno produktų, kiaušinių, medaus, vengia gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių turinčios ar su gyvūnais išbandytos kosmetikos, kailio, odos, vilnos, šilko gaminių, pramogų su gyvūnais, tokių kaip jodinėjimas, važinėjimas kinkiniais, cirko, zoologijos sodų ar delfinariumų lankymas. Veganų kredo – nevalia savo poreikiams išnaudoti kitų gyvų būtybių.

Pastaruoju metu veganų skaičius pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai auga. Ypač daug veganų – veganizmo tėvynėje Jungtinėje Karalystėje, taip pat – Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje, Skandinavijos šalyse, JAV, Kanadoje, Australijoje. Visgi daugiausiai veganų yra Izraelyje – šioje šalyje save veganais laiko daugiau nei 10 gyventojų. Kiek veganų Lietuvoje, sunku pasakyti, tačiau spėjama, kad apie 2-3 procentus visuomenės. Veganus vienijanti feisbuko grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia daugiau nei 40.000 narių.

„Nors dar stipriai atsiliekame nuo Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Skandinavijos šalių ar netgi Lenkijos, būti veganu Lietuvoje tampa vis paprasčiau. Pasirinkimas auga tiek parduotuvėse, tiek viešojo maitinimo įstaigose“, – džiaugėsi V. Viteikaitė. Visgi, specifiškesnių produktų ar gaminių tenka ieškoti internete arba įsigyti „Vegfest LT“ renginiuose. „Vis dar įprasta kai ko mugėje nusipirkti didesniais kiekiais, nes paskui paprasčiausiai nebus kur“, – teigė organizatorė.

Į renginį ji kviečia tiek veganus, tiek vegetarus, tiek visus, kurie šiais dalykais domisi, kam svarbi jų ir artimųjų sveikata, aplinkosauga, ar tiesiog tuos, kurie ieško įdomesnių, gurmaniškų maisto produktų paįvairinti kasdienį ar šventinį racioną. „Mugės prekeiviai labai draugiški ir atviri, joje galima ne tik įsigyti prekių, bet ir paklausinėti, praplėsti žinias",  – drąsino pašnekovė.

Mugės darbo laikas abi dienas – nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos: Vegfest LT kalėdinė mugė 2023 | Facebook

 

Organizatorių archyvo nuotraukos