Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Veganiška mityba – kūno detoksikacija?

2018-01-19
Paskelbk savo straipsnį

Dažnai jaučiamės apsunkę nuo netinkamos mitybos ir sėslaus gyvenimo būdo. Tikriausiai kiekvienam būna akimirkų, kada atrodo, jog kūnas išsipūtęs ir sunkus, rūbai negražiai gula, oda atrodo pavargusi. Tokiais atvejais dažniausiai kyla mintis pakeisti mitybą, atsisakyti mėsos ir pieno produktų. Tačiau ar tikrai veganiška mityba tinkama detoksikacijai?

Iš dalies taip

Kai atsisakoma mėsos ir pieno produktų, suvartojama daugiau vaisių ir daržovių, maistas greičiau suvirškinamas ir neužsilaiko organizme. Taip pat, kai valgome lengvesnį maistą, nesijaučiame mieguisti ir apsunkę ir turime daugiau energijos. Atsisakius pieno, išengiame hormonų, gaunamų su juo, daugybė pridėtinio cukraus, kuris randamas jogurtuose ir t.t... Taigi, veganiška mityba turi daugybė teigiamų poveikių žmogui. Žinoma, yra daugybė veganiškų patiekalų, kurie nėra sveiki: sojos dešrelės, bulvių traškučiai, šokoladai, sausainiai ir galybė kitų, ką galima įsigyti parduotuvėse. Tačiau, jei rinksitės maistingus, natūralius veganiškus produktus, tikrai kūnas gaus naudos. Tačiau ar galime tai vadinti detoksikacija?

NE

Nors dabar labai populiarūs detoksikuojantys kokteiliai, arbatos, dietos ir t.t... Iš tikro tai mitas. Žmonės nori tikėti, jog kartą metuose skirta savaitė specialiems kokteiliams išvalys jų kūną, bet taip nėra. Tai marketingo triukas  puikiai padedantis pakelti įvairių produktų pardavimus Mūsų kūnas turi inkstus, kepenis, odą, plaučius, šie organai detoksikuoja kūną nuolatos. Todėl puikiai žinome, jog turint problemų su kuriuo nors iš organų, iškyla pavojus ne tik sveikatai, bet ir gyvybei. Jei toksinai, kurie susidarė kūne, negalėtų pasišalinti, mes mirtume. Toksinai susidaro dėl metabolizmo, ir mes turėsime toksinų net jei maitinsimės tik daržovėmis, tačiau jie, dėka organų, būna sėkmingai pažalinami. Taigi, nors ir veganiška dieta nėra detoksikacija, bet ji naudinga.

Nauda

Visų pirma, dėl lengvesnio maisto mes jaučiamės energingesni. Organizmas sunaudoja mažiau energijos virškinimui, todėl turime daugiau jėgų kasdieniam gyvenimui. Be to, daržovės, vaisiai, grūdai turi daugybė vitaminų ir mineralų, kurie užtikrina puikią organizmo veiklą, geresnę odos ir plaukų bei nagų būklę. Dėl mažesnio suvartojamo druskos kiekio ir kalorijų, iš kūno pasišalina susikaupę skysčiai ir padailėja kūno linijos, sumažėja celiulitas. Tokie žmonės pradeda labiau rūpintis savo sveikata, todėl dažnai stengiasi net ir desertus gaminti iš natūralių produktų, tokių kaip riešutai ir datulės, taip išvengdami tuščių kalorijų. Tyrimai rodo, kad laikantis tokios mitybos sumažėja rizika sirgti diabetu, tam tikromis vėžio rūšimis, širdies ir kraujagyslių ligomis. Taip pat, tie, kurie atsisako gyvulinės kilmės produktų, rečiau apsinuodija maistu, neužsikrečia ligomis, kurios gali būti pernešamos per mėsą, žuvį ar kiaušinius. Kai kurie veganai pastebi, kad jiems lengviau susikaupti, įsiminti naują medžiagą, nes nesijaučia apsunkę ir mieguisti.

***

Taigi, nors kūno detoksikacija arbatomis ar dietomis yra mitas, su teisinga mityba, galime pagerinti savo sveikatą ir išvaizdą. Tikriausiai greitai pajusite, jog turite daugiau energijos, nesate mieguisti po maisto ir atsisakysite nereikalingų kilogramų.

Radvilė Mikalčiūtė @Meniu.lt