Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Mažais žingsniais veganizmo link

2018-01-12
Paskelbk savo straipsnį

Daugelis žmonių nori dėl vienų ar kitų priežasčių atsisakyti gyvulinės kilmės produktų. Tačiau neretai jau kelio pradžioje žmonės susiduria su vienokiais ar kitokiais sunkumais, kurie juos sustabdo. Taigi ką daryti, jog pavyktų pasiekti užsibrėžtus tikslus ir nereikėtų kęsti nemalonių pojūčių?

Pirmiau tapti vegetaru?

Kai kurie žmonės pirmiau nutaria tapti vegetarais, tai yra, atsisakyti mėsos ir žuvies, bet valgyti sūrį, kiaušinius ir kitus gyvulinės kilmės produktus. Taip elgiamasi todėl, kad nebūtų per didelio streso tiek kūnui, tiek ir pačiam žmogui. Įsivaizduokite, jog visą gyvenimą negalvojote ką valgote ir staiga suvokiate, kad reikia atsisakyti ne tik dešros ant sumuštinio, bet ir kai kurių kepinių, saldumynų ir t.t... Jog nuėjus į kavinę reikia atidžiai rinktis patiekalus ir klausti, kas įeina į tam tikrus padažus ar  sriubas. Kai jau priprasite prie vegetarizmo, galima eiti ir veganizmo link.

Po truputį didinti daržovių kiekį racione

Nemažai žmonių, kurie pakeičia mitybą, skundžiasi dujų kaupimusi žarnyne ir pilvo skausmais. Taip nutinka dėl to, jog kūnas nėra įpratęs gauti didelį ląstelienos kiekį. Jei daugybė metų daržovės ir vaisiai sudarė tik mažą dalį kasdienių kalorijų, jų kiekį reikia didinti pamažu. Taip pat, patartina stebėti kaip kūnas reaguoja į vienas ar kitas daržoves. Pradžioje geriau nevalgyti daugybė skirtingų daržovių vienu metu, o susikoncentruoti į vieną ar kelias.

Kada valgyti vaisius

Yra žmonių, kurie įsitikinę, kad jiems netinka vaisiai, nes teigia, jog jų suvalgius pablogėja žarnyno veikla. Tai tiesa, tikrai yra žmonių, kurie netoleruoja vieno ar kito vaisiaus, tačiau dažniausiai ši problema būna dėl netinkamo valgymo laiko. Vaisiai yra lengvas maistas, kuris yra greitai suvirškinamas. Jei valgote pirmiau grūdus ar riešutus, šie produktai virškinami ilgiau, todėl suvalgius vaisius, jie negali būti greitai suvirškinami ir pradeda pūsti pilvą. Vaisius valgykite pirmoje dienos pusėje, prieš maistą, ir šių nemalonių pojūčių išvengsite.

Vakarai su draugais

Gali kilti sunkumų einant draugais į miestą, ar lankytis pas kažką namuose vakarienės. Nėra jauku atsisakyti daugybės patiekalų ir atlaikyti kitų siūlymus paragauti. Jei einate į restoraną, ar kavinę, galite iš anksto patikrinti ar turės patiekalų, tinkamų jums. Jei esate pakviesti pietų ar vakarienės pas ką nors namuose, nebijokite atnešti patiekalą, kuris tiks jums ir bus įdomus paragauti kitiems. Taip išvengsite gurgiančio skrandžio, jei netyčia ant stalo bus vien tik mėsa ir sūris.

Alkis ir nuovargis

Teisingai pakeitus mitybą, dažniausiai atsiranda energijos, pagerėja miego kokybė ir jokių būdų nejaučiamas alkis. Jei jūs jaučiate nuovargį ir nuolat galvojate apie maistą, tai rodo, kad jūs nesuvartojate reikiamų kalorijų kiekio. Gali būti, jog jums atrodo, kad valgote dideles porcijas, tačiau jei jų pagrindas salotų lapai ar agurkai, normalų, kad trūksta energijos. Įtraukite į mityba avokadus, bananus, grūdus, riešutus ir t.t... Maistą, kuris suteikia energijos ir turi pakankamai kalorijų.

Atsargumo priemonės

Žinojimas apsaugo. Daug skaitykite, domėkitės, kalbėkitės su bendraminčiais. Nepamirškite kasmetinių kraujo tyrimų ir stebėti savo savijautos ir svarbiausia atminkite, kad reikia klausytis savo kūno, nes kiekvienas esame skirtingas.

***

Kaip ir visi pokyčiai, nuo įprastinio valgymo pereiti prie veganizmo lengva nėra. Reikia prisitaikyti tiek jūsų organizmui tiek ir sukurti naujus įpročius: tikrinti etiketes, planuoti patiekalus, išbandyti naujus receptus. Svarbiausia nekelti sau streso ir mėgautis procesu, juk atrandate visiškai kitokį gyvenimo būdą, kuris turi jums būti malonus, skanus ir naudingas.

Radvilė Mikalčiūtė @Meniu.lt