Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

GMO – vartotojai sprendžia greičiau už mokslininkus

2017-09-25
Paskelbk savo straipsnį
Nors daugeliui GMO (genetiškai modifikuoti organizmai) maisto produktuose (ir pietų lėkštėse) atrodo dar gana nauja ir tolima Lietuvai tema, vertėtų būti atidiems. Prieš 20 metų JAV žuvivaisos bendrovė „AquaBounty“ pateikė paraišką gauti leidimą veisti genetiškai modifikuotas lašišas. Ką gi, prieš keletą metų JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) suteikė šį leidimą ir nuo šiol genetiškai modifikuota lašiša pripažinta tinkama naudoti maistui.

Tai yra (buvo!) pirmas genetiškai modifikuotas gyvūnas pasaulyje, kurio vartojimui mitybai išduotas leidimas. Šios lašišos modifikuojamos įterpiant genus, užtikrinančius greitesnį žuvies augimą. Greitesnis žuvies augimas – greitesnis ir didesnis pelnas, tad verslininkai ploja katučių. Tuo tarpu vartojimo sektoriuje ši naujiena paskatino dar aktyvesnį domėjimąsi ir pasipriešinimą GMO produktams. Kol mokslininkai „nesusitaria“ dėl GMO produktų poveikio žmogaus sveikatai, vartotojai sprendžia patys ir dažniausiai renkasi švarius produktus (jei yra informuoti ar turi pasirinkimo galimybę).

Sąmoningiems restoranų lankytojams svarbu žinoti, kas yra jų lėkštėje, kaip ir kur buvo užauginta ne tik mėsa, daržovės, bet ir žuvis. Todėl politika „Be GMO“ restorane ilgainiui turėtų būti vis aktualesnė.

Patarimas resoanams:
Būkite žingsniu priekyje, turėkite ir deklaruokite aiškią poziciją GMO atžvilgiu, nes tai neišvengiama ateitis. Tuo tarpu lašiša... Ar reikia dar daugiau priežasčių ieškoti alternatyvos šiai žuviai, kuri nuo šiol auginama ne tik naudojant agresyvius augimo hormonus ir antibiotikus, o ir genetiškai modifikuojama?