Šveicariškas šokoladas

Šveicariškas šokoladas

Nors pasaulio ekonomika išgyvena nuosmukį, šveicariško šokolado paklausa išlieka gana pastovi. Šveicariją galima drąsiai pavadinti šokolado rojumi. Vienas šveicaras šio skanėsto, kuris savo kokybe garsėja visame pasaulyje, kasmet suvartoja apie 12,4 kg.

Neseniai 18 asociacijai priklausančių Šveicarijos šokolado gamintojų paskelbė, kad praeitais metais pasaulyje buvo parduota net 185 tonos šokolado, taigi rodikliai šoktelėjo 2 procentais.

Pabrangus žaliavoms, padidėjo apyvarta, t. y. 2008 metais ji padidėjo 9,3 procento ir sudarė 1,19 milijardo eurų. Nors 2009 metams prognozės nėra džiuginančios, Šveicarijos šokolado gamintojai nepraranda optimistinės nuotaikos. Juk ne visi atsisakys šio saldaus malonumo. Apie 60 procentų šveicariško šokolado eksportuojama į užsienį. Šis rodiklis sparčiai augo ir 2008 metais padidėjo 11 procentų. Eksportas į ES šalis, kuri yra svarbiausia klientė, sumažėjo dėl net 23,7 procento kritusios paklausos Vokietijos rinkoje, kuri yra pagrindinė šveicariško šokolado importuotoja. Nepaisant nuosmukio, į šią šalį eksportuojama daugiausia šveicariško šokolado (14,8 proc. apyvartos). Didžioji Britanija užima antrą vietą su 13,3 proc., į Prancūziją nukeliauja apie 10 procentų šveicariško šokolado, į JAV – 7,4 proc.

Ne paslaptis, kad šveicarai ne tik gamina, bet ir mėgaujasi savo šalyje gaminamu šokoladu. Per paskutinius metus vidutiniškai vienam gyventojui tenkantis suvalgyto šokolado kiekis padidėjo 100 gramų. Šokoladas ne tik turi daug antioksidantų, bet ir kelia nuotaiką. Taigi smaližiaukime į sveikatą!

Elena Germanovič
Šaltinis: foodanddrinkeurope.com
Nuotraukos: theswitherlandtraveler.com, stillalive.ch, kosheritalia.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną