Suplaktas didžiausias 8,06 litrų kokteilis (Vilnius)

Suplaktas didžiausias 8,06 litrų kokteilis (Vilnius)

„Didžiausias kokteilis – 8,06 litrų – pavadinimu „Le grandeur“ („Didysis“) pagamintas vilniečių barmenų Aisčio Kiškūno ir Vytauto Miškinio kokteilių bare „Shooters“: toks įrašas neseniai atsirado lietuviškojoje rekordų knygoje. Kokteilis suplaktas iš 360 g penkių rūšių romo, 100 g trijų rūšių likerio, 1,5 litro šampano, 400 g mangų, 300 g apelsinų, 300 g ananasų sulčių bei 100 g įvairių sirupų. Gėrimas pagardintas braškėmis, arbūzais, melionais ir mangais. Jo atšaldymui sunaudota net 3,5 kg ledo.

Anot „Shooters“ direktoriaus ir vyriausiojo barmeno Aisčio Kiškūno, kokteilio ruošimo procesą susižavėję stebėjo visi baro lankytojai. „Labiausiai visi džiaugėsi, kai supylėm suplaktą kokteilį iki pat taurės kraštų ir puošėm jį vaisiais bei daugybe šviečiančių lazdelių – jaukioje „Shooters“ prieblandoje vaizdas buvo išties įspūdingas“, – pasakojo A. Kiškūnas. Pasak jo, baro lankytojai ne tik su malonumu stebėjo gėrimo gamybos procesą, bet ir aktyviai dalyvavo paskelbtame aukcione: „Varžytinių metu tylinčių nebuvo, 15 minučių bare virė draugiška kova. Pradinė gėrimo kaina buvo 700 Lt, o laimėtojas už jį paklojo net 1300 Lt“. Įvardinti aukcioną laimėjusio asmens – pastovaus baro lankytojo – direktorius nepanoro, tačiau patikino, kad gėrimo skoniu jis liko labai patenkintas.

„Įspūdingų matmenų taurėje patiektas gėrimas patiko ne tik jį nusipirkusiam, bet ir dar bent šešiems žmonėms, kurių pagalbos jam prireikė tuštinant taurę. Juk tiek litrų skysčio vienam išgerti vargu ar būtų pavykę“, – sakė A. Kiškūnas.

Šiuo metu didysis kokteilis yra įtrauktas į „Shooters“ meniu tarp daugiau nei 300 kitų kokteilių. Tiesa, kol kas daugiau norinčių jo paragauti neatsirado. „Klientai domisi, bet pamatę, kokio dydžio taurėje jis patiekiamas, nusprendžia palaukti ypatingesnės progos“, – pasakojo baro direktorius.

„Le grandeur“ kokteilis buvo sėkmingai įregistruotas agentūros „Factum“ rekordų knygoje. Tai jau antrasis „Shooters“ pasiekimas vos per pirmąjį pusmetį nuo baro atidarymo. Gegužės 10 d. vykusiame klasikinių kokteilių gaminimo konkurse „Bacardi Martini Grand Prix“ „Shooters“ barmenas Vytautas Šnejerovas iškovojo garbingą trečiąją vietą.

Daugiau apie barą>>

Baro „Shooters“ informacija
Video: http://www.youtube.com/watch?v=MSnhkn9r4i8

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną