Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sunkiausias ir stipriausias vaikas pasaulyje

2009-08-27
Paskelbk savo straipsnį

Dzhambulat Khatokhov pirmą mėnesį nuo gimimo buvo įprastas vaikas, tačiau netrukus, po kelių mėnesių jis ėmė augti kaip ant mielių – dvigubai greičiau nei kiti vaikai.

Būdamas vienerių, Džambikas svėrė 17 kilogramų, o kai sukako treji – svoris perkopė 40 kilogramų ribą. Dabar devynių metų vaikas imtynėse svajoja Rusijai iškovoti auksinį medalį...

Sveria daugiau nei mažas dramblys

Šešerių berniukas – 98 kilogramų milžinas per tris metus priaugo dar 50, nepaisant avižinės košės ir ledų dietos. Dabar Džambikas sveria net 147 kilogramus, daugiau nei mažas dramblys. Berniukas laikomas didžiausiu pasaulyje vaiku. Batų dydis nesiskiria nuo suaugusio vyro, tuo tarpu svoris viršija keturių bendraklasių kartu paėmus. Vaiko aistra – imtynės. Nors gydytojai nuogąstauja, kad vaiko sveikatai gali kilti pavojus, 42 metų Džambiko motina, Nelė Khatokhova komentavo: „Jis tiesiog auga į aukštį ir į plotį. Ką galiu padaryti? Džambikas toks jau yra, kokį jį sutvėrė Dievas.“

Stiprus nuo mažens

Jau nuo vaikystės tėvai pastebėjo neeilinį Džambiko stiprumą: 18 mėnesių jis kilnojo įvairius svorius – pakeldavo didelius akmenis arba kibirą su vandeniu. Vis dėlto jiems irgi teko paplušėti, kadangi įprasti vaikams skirti vežimėliai tiesiog sulūždavo – reikėjo užsakyti specialų, su sustiprintais ratukais. Kėdės namuose taip pat pagamintos pagal specialų užsakymą, kad nesulūžtų nuo berniuko svorio.

Gerai kaip yra...

157 centimetrų Džambikas pelnė šlovę savo miestelyje Pietų Rusijoje. Kai žiniasklaidos atstovai berniuko paklausė, ar jis norėtų numesti svorio, jis akimirką pagalvoję atsako: „Nežinau... Tikriausiai ne, man gerai taip, kaip yra.“

Vyresni Džambiko broliai – 21 metų Rezvan ir 17 metų Muchamedas yra liekni, vidutinio ūgio, kaip ir dauguma vyrų šiame atokiame regione Kaukazo kalnuose. Nelė nesupranta, kodėl Džambikas užaugo kitoks. Didelis vaiko viršsvoris privertė ją minti gydytojų kabinetų slenksčius, siekiant išsiaiškinti ar jos vaikas sveikas. Nerimą sukėlė britų gydytojo, Ian Campbell išvados. Jis stebėjo berniuko sveikatos būklę savaitę ir pareiškė, kad Džambikui gręsia vėžys, diabetas ir širdies ligos. Kai Džambikui buvo 5 metai, Nelė jį nuvežė į kliniką Maskvoje – gydytojai atliko visus įmanomus tyrimus, ištyrė organus bei hormonų lygį. Tėvai sužinojo, jog jų vaikas visiškai sveikas, o mažojo imtynininko širdis, kepenys bei kiti organai proporcingi kūno dydžiui. Tuomet Nelė pagaliau nusiramino.

Maitinasi normaliai

Džambiko motina yra slaugė ir savo vaikui stengiasi ruošti sveiką maistą, tačiau nedraudžia valgyti saldumynų – vaikas visuomet gali pasilepinti ledais. Moteris tikina, jog berniukas maitinasi normaliai - tris kartus per dieną, kartais keturis, o gimusio svoris nesiskyrė nuo kitų naujagymių. Beje, berniukas kiekvieną dieną mankštinasi.

Svajoja apie sumo karjerą

Būdamas ketverių jis lankėsi Japonijoje – čia specialistai patarė, kad jo kūno sudėjimas idealiai tinka užsiimti sumo. Berniukas penkis kartus per savaitę eina į sumo treniruotes, taip pat daug plaukioja. Džambikas kai užaugs svajoja tapti sportininku ir nori tapti olimpiniu čempionu. Jo treneris, 48 metų vyras tikina, kad berniukui sunku parinkti treniruočių partnerius, kadangi kiti jo amžiaus vaikai sveria apie 30 kilogramų. Treneris sutiko priimti Džambiką į grupę, kadangi gydytojai patvirtino, kad jis visiškai sveikas. Pasak vyro, vis dėlto vaiko milžino dalyvavimas treniruotėse sukelia nemažai problemų.  

Vaiko motina tikina, kad paremtų kiekvieną vaiko žingsnį ir jei vieną dieną Džambikas pareikštų, kad nebenori dalyvauti imtynėse – ji tikrai jo nevers grįžti prie sporto.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; adighastory.tripod.com
Nuotraukos: http://adighastory.tripod.com
Meniu.lt informacija