Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sukėlusiai ligos protrūkį kavinei „Alibi“ skirta bauda

2011-12-15
Paskelbk savo straipsnį


Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylą pagal Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pateiktą Maisto įstatymo pažeidimo, taikant Produktų saugos įstatyme nustatytą atsakomybę, protokolą ir su juo pateiktą medžiagą dėl UAB „Darpola“ pavojingų maisto produktų pateikimo į rinką ir už Maisto įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 1 punkto pažeidimą skyrė bendrovei 7000 litų baudą.

2011 m. rugsėjo 25 d. Kauno maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą, kad 43-ims Lietuvos jaunių tinklinio sporto žaidynių finalinių varžybų Kaune dalyviams nustatytos ūmios žarnyno užkrečiamosios ligos diagnozės. Įtariant, kad ligos protrūkio priežastimi galėjo būti apsinuodijimas maistu kavinėje „Alibi“, kurioje varžybų metu valgė susirgę sportininkai, Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2011 m. rugsėjo 25 d. sprendimu kavinės veikla buvo sustabdyta iki sprendimo dėl ūkio subjekto veiklos atnaujinimo priėmimo. Bendrovei nurodyta atlikti generalinį kavinės patalpų, įrengimų valymą ir dezinfekciją, darbuotojus nukreipti bakteriologiniam ištyrimui.

Kauno visuomenės sveikatos centras atliko rugsėjo 24-25 dienomis kilusio ligos protrūkio epidemiologinį tyrimą. Jo metu išaiškinta, kad ūmios žarnyno užkrečiamosios ligos požymius turėjo ir daugiau tinklinio finalinių varžybų dalyvių, tačiau medicininės pagalbos kreipėsi ne visi. Atsižvelgdamas į epidemiologinio ir laboratorinių tyrimų rezultatus, Kauno visuomenės sveikatos centras pateikė išvadą, kad bakterijų sukeltos intoksikacijos maistu protrūkio atsiradimą ir išplitimą dėl kryžminės taršos galėjo įtakoti kavinėje „Alibi“ pateiktas maistas.

Bylos nagrinėjimo metu priimdama nutarimą dėl Produktų saugos įstatymu nustatytos baudos skyrimo Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba atsižvelgė į tai, kad UAB „Darpola“ vykdė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nurodymus ir sprendimus, geranoriškai bendradarbiavo su tyrimą vykdžiusiomis kitomis valstybės institucijomis.


Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos informacija