Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sukčiavimas turguje: pangasija turguje virto ešeriais

2011-03-23
Paskelbk savo straipsnį

Uostamiesčio turgaus prekeiviai atrado naują sukčiavimo būdą. Vietoje brangių žuvų, kurias jie parduoda už patrauklią kainą, nieko neįtariantiems pirkėjams įbrukama kur kas pigesnė.

Sukčiavo dvi prekeivės

Klaipėdos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kovo 20 dieną gavo pranešimą apie tokį sukčiavimą Senajame turguje. Specialistai prekyvietėje atliko patikrinimą.

Senajame turguje žuvimis prekiavo keturios prekeivės. Iš jų sukčiavo dvi. Jos siūlė pigiau įsigyti šaldytų jūrų ešerių ir paltusų filė. Pirmųjų žuvų kilogramas parduodamas už 12,5, antrosios – už 15 litų.

Tačiau inspektoriams patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad prekeivės nei jūrų ešerių, nei paltusų neturi. Vietoje pirmojo pardavinėjo pangasijų filė, o vietoje antrojo – vilkžuves.

Pastarosios žuvys yra kur kas pigesnės nei tos, kurias buvo siūloma įsigyti.

„Žuvys tinkamos prekybai, bet pirkėjas šiuo atveju yra apgautas dvigubai: ir dėl jų rūšies, ir dėl kainos. Čia kaip prekyba „Adidas“ kostiumų klastotėmis“, – tvirtino Klaipėdos miesto Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Virginijus Gailius.

Bauda – 20 litų

Prekeivės elgėsi labai įžūliai. Pirkėjus jos bandė suvilioti ypač maža brangių žuvų kaina.

Už šaldytų paltusų filė kilogramą sandėliuose prekeivės moka 18 litų, o pirkėjams siūlė už 15. Tačiau realiai tai buvo vilkžuvės. Prekyvietėje paltusai pardavinėjami po 25 litus už kilogramą.

Vilkžuvių ir pangasijų filė kilogramas sandėliuose kainuoja apie 7 litus. Prekeiviai užsideda kelių litų antkainį. Paprastai šių žuvų kilogramas kainuoja apie 10 litų.

V.Gailius pabrėžė, jog toks sukčiavimo atvejis uostamiesčio turgavietėse – pirmasis.

„Iš pradžių manėme, jog taip atsitiko dėl tiekėjų kaltės. Tačiau paaiškėjo, kad prekeivės nei paltusų, nei jūrų ešerių neturėjo. Pateikė tik pangasijų ir vilkžuvių filė įsigijimo dokumentus“, – pabrėžė viršininkas.

Pažeidėjoms skirta 20 litų bauda. Tačiau jos turi teisę per dešimt dienų sumokėti tik pusę sumos. V.Gailiaus nuomone, nustatytos baudos per daug humaniškos.

Vakar buvo tikrinami ir Naujojo turgaus žuvų prekeiviai, bet tokių sukčiavimo atvejų čia neužfiksuota. Po šio įvykio tarnyba sugriežtins kontrolę turguje.

Atskirti sudėtinga

Atskirti vitrinoje padėtą šaldytą vilkžuvių ir pangasijų filė nuo paltusų ir jūrų ešerių nėra paprasta. Tai padaryti nelengva ir specialistui.

„Namuose atšilus žuviai, galima atskirti, kad ji ne ta, kurią norėta įsigyti. Tačiau pardavėja gali neigti, jog išvis pardavė tą žuvį. Būtinai turguje reikia kasos aparatų. Ant čekio tada būtų parašyta ir žuvų rūšis“, – pabrėžė viršininkas.

V.Gailius patarė pirkėjams būti atidesniems ir iš pardavėjų reikalauti žuvų įsigijimo dokumentų.

 
Nuotraukos: inmagine.com

2011 03 23