Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Stalo dekoras: kokios mados vyraus 2023-aisiais?

2023-02-02
Paskelbk savo straipsnį

Ar jums valgymas – tam tikras ritualas? Svarbu ne tik pasisotinti, tačiau ir pasimėgauti skirtingais skoniais, tekstūromis, patiekalų pateikimu, stalo estetika bei įdomiais pašnekesiais? Jei taip – šis straipsnis skirtas jums. Norime papasakoti apie stalo dekoro tendencijas, kurios vyraus 2023-aisiais. Žinoma, mada sekti aklai nereikia – visų indų, staltiesių ar vazelių, kurias turite namuose, pakeisti tikrai nebūtina. Tačiau galbūt pasisemsite naujų idėjų, kaip padekoruoti savo valgomojo stalą.

 

Metų spalva – „Viva Magenta“

Kaip ir kasmet, „Pantone“ spalvų institutas paskelbė metų spalvas. 2023-aisiais, pasak jų, populiariausia bus „Viva Magenta“ – drąsi, optimizmą ir džiaugsmą skleidžianti purpurinė spalva. Natūralu, jog ši spalva karaliaus fashionistų spintose. Tačiau ji bus populiari ne tik drabužių dizaine, tačiau ir namų interjere. Ne išimtis ir stalo dekoras.

„Viva Magenta“ – labai ryški spalva, dideli jos kiekiai gali kiek varginti. Todėl stalo dekore šią spalvą patartina naudoti kaip akcentą: pavyzdžiui, purpurinės servetėlės ir gėlės. O visa kita – neutralių, pastelinių tonų. „Viva Magenta“ puikiai dera su kitais rausvais tonais, taip pat su pastelinėmis spalvomis, pilkais atspalviais. Tad nepersistenkite – tegul ryški purpurinė spalva, stalo dekore, reiškiasi per detales. Patikėkite, svečiai į jas tikrai atkreips dėmesį.

 

Rankų darbo keramika

Rankų darbo keramika – dar vienas 2023-ųjų trendas. Šiemet bus dar labiau atsigręžiama į amatininkus bei menininkus, todėl originalios, kiek netaisyklingų formų lėkštes, žvakidės ar vazos tikrai pagyvins jūsų stalą.

Nepabijokite eksperimentuoti – visos lėkštės, ant jūsų stalo, neprivalo būti vienodos. Tik svarbu, kad jos turėtų vienijantį elementą. Tai gali būti spalva, forma ar tekstūra. Tokiu būdu stalo dekoras atrodys meniškas, tačiau vienijantis elementas sukurs tvarkos įspūdį.

 

Etniniai elementai

Etniniai elementai, interjero dizaine, vyrauja jau ne vienerius metus. Ne išimtis ir 2023-ieji. Iš Maroko parsivežta unikalių raštų staltiesė, kokosiniai dubenėliai iš Balio, močiutės lininė staltiesė – visa tai jūsų stalo dekorą gali pakylėti į naują lygį.

Žinoma, nereikia persistengti – ant stalo krauti visų indų, parsivežtų iš skirtingų šalių, tikrai nereikia, mat ši „mišrainė“ atrodys kiek neskoningai. Tačiau subtilūs etniniai motyvai sveikintini ir bus populiarūs 2023-ųjų stalo dekore.

 

Gamtos motyvai

Įvairūs gamtos motyvai, interjero dizaine, vyrauja jau ne vienerius metus. Tad nenuostabu, jog tai nesitrauks ir 2023-aisias. Tiesa, šių metų tendencijas įkvepia ne atviruko verti gamtos vaizdai, o priešingai – gamtos netobulumas.

Stalo dekore tai reikšis per neapdorotas tekstūras, organiškas medžiagas. Iš medžių žievės pagaminti indai, netaisyklingų formų molio dekoracijos, staltiesės nuaustos iš, pavyzdžiui, apelsinų lupenų – visa tai po truputį atkeliauja į stalo dekorą. Šios detalės derinamos su žemiškomis spalvomis, medinėmis lentelėmis, žaliomis augalų šakelėmis.

 

Vintažas

Skoningas vintažas niekada neišeina iš mados. 2023-aisiais jis taps tik dar labiau geidžiamas. Tai diktuoja ir pasaulinė situacija – esant infliacijai daugelis nori sutaupyti, todėl nebeišlaidauja prabangiose interjero prekių parduotuvėse, o dekoro detalių ieško močiutės palėpėje, antikvariate ar antrų rankų parduotuvėje.

Art deco stiliaus vazos, močiutės jaunystės staltiesė ar lėkštės, menančios Viktorijos laikus – visa tai tarytum atgyja iš naujo ir tampa šių metų tendencija. Žinoma, prie vintažo atgimimo prisideda ne tik infliacija, tačiau ir ekologijos tendencijos. Kodėl gi seno daikto neprikėlus antram gyvenimui?