Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Spagečių valgymo įrankiuose - kenksmingi chemikalai

2010-11-18
Paskelbk savo straipsnį

Gyventojai, įsigiję tailandietiškų spagečiams valgyti skirtų įrankių, raginami jų nenaudoti, o išsaugoję pirkimo čekį - kreiptis į pardavėjus. Šiuose įrankiuose aptiktas neleistinas kiekis kenksmingų cheminių medžiagų formaldehido ir melamino.

Pagal gautą informaciją iš rinkos išimami spagečių valgymui skirti valgomieji įrankiai, pagaminti Tailande, kuriuos į Lietuvos rinką importavo Vokietijos įmonė Robert Testrut GmbH and Co KG. Lietuvoje šiais įrankiais prekiavo UAB „Palink“(Viršuliškių g. 40, Vilnius), UAB „Palink“ (Gardino g. 2, Šiauliai), UAB „Palink“(Taikos pr. 139, Klaipėda) ir „HM 40 City Nort“ (Žirmūnų g. 64, Vilnius). Nustatyta, kad iš šių spagečių valgymui skirtų valgomųjų įrankių migruoja dideli kiekiai formaldehido ir melamino.

Formaldehidas - bespalvės dujos, dažniausiai naudojamos tirpalo pavidalu. Jis gali būti naudojamas talpykloms, konteineriams, indams dezinfekuoti. . Jo yra visur mūsų buityje, pavyzdžiui: kilimuose, tapetuose, medžio drožlių plokštėse, lakuose, plastikinėse apdailos medžiagose, netgi induose.

Melaminas - cheminė medžiaga naudojama poliuretano gamybai.

MENIU.LT informacija
Nuotraukos: inmagine.com

2010 11 18