Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Šokolado tirpinimo paslaptys

2010-12-20
Paskelbk savo straipsnį

Konditeriniams gaminiams geriausia naudoti kokybišką šokoladą (kuriame 50 proc. kakavos). Kraštutiniu atveju galima ir pienišką šokoladą, tik jokiu būdu ne baltąjį, nes jis gerokai skiriasi sudėtimi nuo juodojo, vadinasi, ir patiekalo skonis bus visai ne tas.

Pirmas būdas

Sulaužykite šokolado plytelę lygiomis dalimis, taip užtikrinsite vienodą šilumos pasiskirstymą. Sudėkite gabalėlius į SAUSĄ indą, kurį patalpinkite ant silpnai verdančio vandens puodo, tik taip, kad jis nesiliestų su vandeniu. Taip tirpstantį šokoladą karts nuo karto pamaišykite. Indo, į kurį dėsite šokoladą, talpa neturėtų būti mažesnė už puodą su vandeniu. Priešingu atveju, garai skverbsis į šokoladą ir jis parars elastingumą. Talpos, kurioje sudėtas šokoladas nereikia uždengti. Šildomo šokolado temperatūra neturi viršyti 50 oC.

Antras būdas

Šis būdas labiau tinka juodajam šokoladui tirpinti. Susmulkintą šokoladą sudėkite į indą ir ant mažiausios temperatūros režimo pastatykite į orkaitę. Laikyti reikia apie 8-10 minučių.

Tai įdomu

JAV mokslininkai nustatė dar vieną teigiamą šokolado savybę: šis saldumynas mažina agresiją ir ramina. Paaiškėjo, kad šokolado mėgėjai malonesni žmonės nei tie, kurie nesimėgauja saldumynais.

Šokolado nauda, apie kurią dar nežinojome (I dalis) (sveika)>> 

Nuotraukos: inmagine.com
www.lsveikata.lt informacija

2010 12 16