Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Šokoladas nesukelia migrenos

2010-04-21
Paskelbk savo straipsnį

Ne vienas smaližius žino, kad juodas šokoladas ypač naudingas sveikatai. Jis gerina nuotaiką, normalizuoja kraujospūdį, padeda mąstyti, juodasis šokoladas netgi apsaugo nuo raukšlių. Kenčiantiems nuo migrenos šio produkto irgi nebūtina atsisakyti...

Šokoladas ir migrena – nesusiję

Vokiečių mokslininkai iš Miuncheno teigia, kad žmonės kenčiantys nuo mirgenos nebūtinai turi apriboti mitybą ir išbraukti iš jos malonumus, pvz. šokoladą. Pasirodo, kad artėjant eiliniam priepuoliui padidėja apetitas, todėl ir kilo mitas susijęs su produktais, kurie sukelia galvos skausmą. Prie pastarųjų dažnai nepelnytai priskiriami saldumynai. Šį mitą nusprendė sugriauti Vokietijos mokslininkai: eksperimento dalyviai suskirstyti į dvi grupes. Pirmosios grupės atstovai dėl migrenos skausmų kaltino šokoladą, antrieji nenurodė konkrečių produktų. Iš pradžių visiems duota šokolado, po kurio laiko – į tą pačią saldumynų pakuotę įvilkto šokolado pakaitalo. Tiriamųjų sveikata liko nepakitusi abiejose grupėse.

Ilgina gyvenimą

Beje, anot mokslininkų iš kito Vokietijos miesto, Postdamo, šokoladas gali prailginti gyvenimą, užtenka pasmaguriauti keliais gabalėliais per dieną. Jau per dvi dienas vartojant 6 gramus juodojo šokolado sumažėja kraujo spaudimas. Tai sumažina infarkto ir insulto riziką 39 procentais.

Mažiną stresą ir nerimą

Neseniai vieno didžiausių saldumynų gamintojų atlikto tyrimo duomenimis, kasdien suvartojant 40 gramų juodojo šokolado per dvi savaites sumažėja medžiagų apykaitos sistemos atsakas į patiriamą susirūpinimą ir stresą. Tyrimas parodė, kad žmonių, kurie patiria didesnį susirūpinimo jausmą, medžiagų apykaita yra skirtinga. Mokslininkai teigia, kad juodasis šokoladas mažina streso hormono kiekį ir normalizuoja medžiagų apykaitą.

Elena Germanovič
Šaltiniai: relieve-migraine-headache.com; medicalnewstoday.com; kedem.ru;
Nuotrauka: inmagine.com
Meniu.lt informacija

2010 04 21