Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Slenka plaukai – ko imtis mityboje?

2010-07-18
Paskelbk savo straipsnį

Ne viena moteris, o ir vyrai svajoja apie gražius, vešlius plaukus, o kai jie pradeda slinkti – susigriebiame ir imamės priemonių: perkame kapsules, balzamus, kaukes plaukams stiprinti, bėgame į vaistinę įsigyti maisto papildų ar vitaminų, priemonių nuo plaukų slinkimo. Šis reiškinys skausmingas ne tiek fiziškai, kiek psichologiškai, juk sunku apsiprasti su mintimi, kad plaukų mažėja, tačiau, pasak ekspertų, pakoregavus mitybą galima pristabdyti šį procesą.

Plaukai gali slinkti dėl daugelio priežasčių. Tai gali lemti įvairios ligos, endokrininės sistemos sutrikimai, medžiagų apykaitos sutrikimai, nervų sistemos išsekimas, stiprūs šokai ar stresas, nuovargis, neracionalus maitinimas, poilsio, buvimo gryname ore bei miego trūkumas ir kita. Nėra greitų ir veiksmingų priemonių nuo plaukų slinkimo, tačiau subalansuotos dietos pagalba galima pristabdyti šį procesą.

Dietologai rekomenduoja mitybą papildyti daigais: kviečių, avižų ar kitais. Daiguose yra daug cinko, magnio, vario, folio rūgšties ir vitaminų, kurie stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Taip pat išsaugoti plaukus padės morkos, kuriose gausu vitamin A bei žalumynai, o štai paprastų angliavandenių (cukrus, bandelių), kofeino bei alkoholio reikėtų vengti.

Maistas gražiems plaukams>>

Elena Germanovič
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU. LT informacija

2010 07 18