Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Virtuvės šefų kūrybinės idėjos rudens sezonui

2023-09-25
Paskelbk savo straipsnį

Virtuvės šefus, gastronomijos kultūros puoselėtojus, profesijos bendraminčius ir partnerius pasimėgauti geriausių virtuvės meistrų sukurtais naujais patiekalais, įkvėptais spalvotojo rudens skonių, pakvietė Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija. Erdviame Šeduvos konferencijų centre talentingi, ilgametę patirtį turintys virtuvės šefai dalijosi kūrybinėmis idėjomis, gastronominėmis patirtimis, demonstravo meistriškumą, akcentavo sezoninius produktus, tvarumo principus, rėmėsi įvairių pasaulio virtuvių interpretacijomis.

Išskirtinį meniu gamino tarptautinių čempionatų dalyviai: Aldona Gečienė viešbučio „Vilnius Grand Resort“ restoranas; Honorata Lyndo, restoranas „Neringa“; Edgaras Rutkauskas, restoranai „Apvalaus stalo klubas“ ir „Miesto sodas“; Renaldas Bujokas, „Unilever Lietuva distribucija“; virtuvės meistras iš Latvijos Edgards Jaunzems, „Reaton“; konditerė Živilė Majaraitė, viešbučio „Palanga Life Balance SPA Hotel“ restoranas.

Virtuvės meistrės Aldona Gečienė ir Honorata Lyndo svečius vaišino rudens skonių deriniais: antienos krūtinėlės užkandžiu su fetos sūrio espuma, morkų geliu, anyžinėmis slyvomis ir morkų žalumos aliejumi.

Akcentuodamas tvaraus maisto produktų vartojimą, virtuvės šefas Renaldas Bujokas pristatė mėsos alternatyvą: veganišką balandėlį su bulvių ir pastarnokų piure, daržovių „Espuma“ ir morkų traškučiu.

Virtuvės šefas  Edgaras Rutkauskas skonių kelionę tęsė ir svečius nustebino svieste troškinta raja, salierų piure, marinuotais pankoliais, gruzdintomis bulvėmis su kaparėliais, fermentuotais salierais, žuvies sultinio padažu ir kalmarų traškučiu.

Virtuvės meistras iš Latvijos Edgars Jaunzems džiugino netikėtais deriniais: ėrienos rump steiku, polenta su pekorino sūriu, lotoso šaknimi, kokoso pieno padažu su žolelių aliejumi, puošė traškučiu iš spring rolls raudono vyno acte, laimo-mėtų tapijokos perlais.

Abejingų nepaliko bei skanius įspūdžius dovanojo konditerijos meistrė Živilė Majaraitė pristatydama gaiva dvelkiantį desertą - Golden obuolių putėsius su granatų įdaru, lazdynų trupiniais, granatų ir šampano šerbetu. Živilei Majaraitei pasiruošti padėjo ir kūrybinėmis įžvalgomis pasidalino mentorė, tarptautinių čempionatų prizininkė, „Minordija“ technologė Dovilė Valentienė.

Svečiams šefas Eduardas Radzivilovas pasiūlė vieno kąsnio užkandžius mini vafliniuose krepšeliuose: baltąjį pelėsinį sūrį su slyvų čatniu ir šilauogėmis bei mėlynąjį pelėsinį sūrį su figų čatniu, gardindamas avietėmis.

Bernardas Anužis papasakojo apie šią vasarą startavusį „Gastro Tips“ edukacinį video projektą su profesionalais, kuriame virtuvės šefai dalijasi naudingais patarimais, receptų idėjomis, atskleidžia savo virtuvės paslaptis.

Šefus šmaikščiai kalbino ir renginį vedė Tvaraus maisto akademijos dėstytojas šefas Justinas Kapkovičius.

Renginio metu asistavo jungtinė restorano ir Šiaulių technologijų mokymo centro padavėjų komanda – pastariesiems tai buvo proga patobulinti profesinius ir praktinius įgūdžius.

Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija vienija profesijos bendraminčius, dalijasi gastronominėmis žiniomis, ilgamete patirtimi, kūrybiniais atradimais. Kuriant ir atnaujinant rudens sezono valgiaraščius, rekomenduoja semtis meistrytės idėjų, naudoti sezoninius produktus, remtis tvarumo principais.

Dėkojame metiniams rėmėjams: „Citma“, „Jokado Ugi“, „Manjana“, „Mantinga“, „Minordija“, „Paulig Pro“, „Santa Maria“, „Reaton“, „Sangaida“, „Unilever Lietuva distribucija“; renginio rėmėjams: „Svenska Bioforce AB“, „Acqua Panna, S. Pellegrino“; informaciniams partneriams: žurnalui „Geras skonis“, portalams „skonis.lt“, „meniu.lt“, „lrytas.lt“, „welovelithuania.com“, „lithuania.travel/lt“.

Nuotraukų autorius Dovilė Rozmanaitė-Bružienė.