Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sukurtas alkoholio pakaitalas

2010-01-12
Paskelbk savo straipsnį

Alkoholio vartojimo pasekmės visada vienodos: nuo jo apgirstama, o rytais kamuoja pagirios. Atrodo, kad nuo šiol ir vienam ir kitam gali ateiti galas – mokslininkai sukūrė alkoholio pakaitalą...

Naujas gėrimas – tai sintetinis alkoholis, kurio pagrindą sudaro cheminės medžiagos, panašios į Valium'ą. Jos veikia smegenų nervus, kurie atsakingi už komforto bei atsipalaidavimo jausmus. Skirtingai nei įprastas alkoholis, nėra stimuliuojamos kitos zonos: atsakingos už nuotaikų kaitą bei priklausomybės atsiradimą. Kadangi šio produkto veikimas orientuotas į pasekmes, dar vienas naudingas dalykas: išgėrus tabletę, kitaip tariant priešnuodį naikinami girtumo simptomai.

Taigi mokslininkų komanda iš Imperial College London, kuriai vadovauja profesorius David Nutt gerokai pasitarnavo visuomenei. Profesorius įsivaizduoja pasaulį, kuriame žmonės galės vartoti alkoholį ir neprisigerti.

Kaip žinia, alkoholio vartojimo pasekmės būna skaudžios: girti vairuotojai kelyje kelia pavojų tiek savo, tiek kitų žmonių gyvybei. Tuo tarpu vartojant sintetinį alkoholį, nesvarbu kiek stiklinių išgertų žmogus, girtumo efektą galima nukenksminti vienos piliulės pagalba.

Mokslininkai tikina, kad yra daug cheminių junginių, kurie gali būti naudojami sukurti sintetiniam alkoholiui, belieka išrinkti artimiausius alkoholiui. Geriausia tai būtų beskonė ir bekvapė medžiaga. Šiuo junginius galima būtų naudoti alaus, vyno, spiritinių gėrimų gamyboje, tuo tarpu pagamintas etanolis (cheminis alkoholio pavadinimas) galėtų būti naudojamas kaip kuras. Profesorius D.Nutt tiki, jog sintetinis alkoholis galėtų prisidėti prie visuomenės sveikatos gerinimo bei socialinių pokyčių.

Kraupi statistika
Didžiojoje Britanijoje 2007-8 metais nuo alkoholio susijusių ligų mirė 65 tūkstančio žmonių. Alkoholis yra 40 procentų gaisrų, 15 procentų skenduolių, 65 procentų savižudybių ir 40 procentų smurto namuose priežastis.

Tuo tarpu Lietuvoje statistika irgi nedžiugina. Statistikos departamentas praneša, kad 2008 m. vienam gyventojui teko vidutiniškai 11,2 litro, o vienam 15 metų ir vyresniam gyventojui – 13,3 litro absoliutaus (100%) alkoholio, tai yra po 0,1 litro mažiau nei 2007 m. Nelaimingų atsitikimų darbe bei kelyje iš darbo ar į darbą dėl alkoholio skaičius 2008 metais sumažėjo, lyginant su 2007 metais, tačiau mirusių dėl alkoholio skaičius padidėjo. Praeitais metais jis sudarė 1475, tuo tarpu 2007 metais dėl šios priežasties mirė 266 žmonių.

Taip pat 2008 metais šeštadalis ištirtų nusikalstamų veiklų padarytas neblaivių asmenų. Kas septintas užregistruotas eismo įvykis yra padarytas dėl neblaivių asmenų kaltės.

Neaiški sintetinio alkoholio ateitis
Be abejonės, sintetinis alkoholis išspręstų daugelį socialinių ir sveikatos problemų. Kol kas alkoholio gamintojai neparodė susidomėjimo tapti profesoriaus D.Nutt tyrimų rėmėjais. Vis dėlto tikimasi, kad kai kurios šalys sutiks paremti mokslinius tyrimus, tai galėtų būti Ispanija ar Graikija...

Elena Germanovič
Šaltinis: telegraph.co.uk
Nuotraukos: Corbis.com
Meniu.lt informacija