Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Mėsos perdirbimo įmonės įspėtos dėl vaikiškų mėsos gaminių reklamos

2009-11-22
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba išnagrinėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pateiktą informaciją dėl galimo Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimo ir priėmė nutarimą dėl mėsos gaminių reklamos, nurodančios jų priskyrimą vaikiškų produktų grupei, neatitikimo Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo reikalavimams.

Konkurencijos tarybos nutarimu, už Reklamos įstatymo pažeidimus UAB „Biovela“, ŽŪB „Delikatesas“, AB „Krekenavos agrofirma“, UAB „Utenos mėsa“ ir UAB „Vigesta“ skirtos administracinės nuobaudos – įspėjimai. Šios bendrovės įpareigotos nutraukti klaidinančios reklamos naudojimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko tikslinius patikrinimus, kurių metu buvo ištirta daugiau nei 30 pavadinimų vaikams skirtų mėsos gaminių, pagal nuorodas priskirtų vaikiškų produktų grupei (su nuorodomis „Vaikiškas“, „Vaikams“, teiginiais „Tinka vartoti vaikams vyresniems kaip 3 metai“ ir pan.). Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai tikrino gamyboje naudotų žaliavų kokybę, receptūras, mėsos gaminių kokybės laboratorinių tyrimų rodiklius.

Patikrinimų metu buvo nustatyta, kad kai kurie gaminiai savo sudėtimi iš esmės nesiskyrė nuo kitų tos pačios grupės mėsos gaminių, neturėjo jokių išskirtinių savybių. Jie skyrėsi tik pavadinimu („vaikams“, „vaikiškas“), paveikslėliais ar pakuotėmis, o jų gamybai buvo naudojami tie patys prieskoniai, maisto priedai ir žaliavos (neretai net vienodomis proporcijomis kaip analogiškos grupės kitų mėsos gaminių gamybai).

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekia apsaugoti gyventojus nuo nesaugių ir nekokybiškų maisto produktų. Vartotojai turi teisę įsigyti saugias, tinkamos kokybės prekes, gauti teisingą ir visapusišką informaciją. Vaikiški mėsos gaminiai dažnai parduodami didesnėmis kainomis, o tai klaidina pirkėjus, jie susidaro nuomonę, kad tokie produktai savo sudėtimi skiriasi nuo įprastų, plačiam vartojimui skirtų mėsos gaminių. Po šio Konkurencijos tarybos sprendimo vartotojai, žinodami, kad vaikiškų produktų grupei priskirtų mėsos gaminių reklaminiai teiginiai pripažinti klaidinančiais, galės tinkamai pasirinkti mėsos produktus“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Čereška.

VMVT informacija