Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Maitinimas aukštosiose mokyklose – daugeliui valgyklų reikėtų atsakingiau vertinti savo veiklą

2011-12-07
Paskelbk savo straipsnį
Šių mokslo metų pradžioje mūsų šalies aukštosiose mokyklose veikė 122 valgyklos. Įvertinus ankstesnius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atliktus patikrinimus, 36 pavyzdingai besitvarkančios maitinimo įmonės priskirtos mažos rizikos grupei (jos tikrinamos 1 kartą per dvejus metus). Tuo tarpu likę 86 aukštųjų mokyklų valgyklos priskirtos vidutinės rizikos grupei ir tikrinamos 1 kartą per metus. Kelių pastarųjų metų patikrinimų duomenys parodė, kad šioms viešojo maitinimo įmonėms reikėtų atsakingiau vertinti savo veiklą, tiekiamo maisto saugą ir kokybę.

„Tai, kad dvigubai daugiau aukštųjų mokyklų maisto tvarkymo įmonių priskirta vidutinės rizikos grupei, rodo, jog daugeliui šių įmonių dar reikia tobulinti savo veiklą, keisti darbuotojų požiūrį į darbą, didinti jų atsakomybę. Žinodami kylančias problemas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nuolat konsultuoja viešojo maitinimo darbuotojus dėl privalomų maisto saugos reikalavimų ir prevencinių maisto saugos priemonių įgyvendinimo“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vita Šturmienė.

Šių metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino 38 valgyklas, ruošiančias maistą aukštųjų mokyklų bendruomenėms. Per minėtą laikotarpį dėl studentų maitinimo įstaigų veiklos užregistruoti ir ištirti 4 vartotojų skundai, tačiau 3 iš jų nepasitvirtino.

Patikrinimų metu 14 maisto tvarkymo įmonių (37 %) nustatyti pažeidimai. Daugiausiai nustatyta bendrų higienos (9 atvejai), savikontrolės (6 atvejai), technologijų nesilaikymo (5 atvejai), maisto produktų atsekamumo (3 atvejai) pažeidimų. Už nustatytus pažeidimus 4 valgykloms taikytos baudos, vienos maitinimo įmonės veikla buvo laikinai sustabdyta. Patikrinimų metu taip pat buvo nustatyti maisto tvarkymo, laikymo, sandėliavimo, patalpų valymo, priežiūros, apšvietimo ar vėdinimo pažeidimai. Kiti pasitaikę pažeidimai buvo susiję su maisto produktų ženklinimu, gamybos technologijų nesilaikymu ir personalo asmens higienos reikalavimų nepaisymu.

Pasak V.Šturmienės, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bendradarbiauja su Lietuvos studentų atstovybių sąjunga, teikia jai apibendrintą informaciją apie aukštųjų mokyklų valgyklų patikrinimus. „Tikimės bendromis jėgomis siekti, kad aukštųjų mokyklų bendruomenės gautų pilnavertį ir kokybišką maistą“, – teigė specialistė.


VMVT informacija