Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kokias etiketes sau klijuoja europiečiai?

2011-04-05
Paskelbk savo straipsnį

Didžiosios Britanijos laikraštis „The Guardian“ atliko apklausą, kurioje dalyvavo penkių Europos šalių internautai. Apklausos metu siekta išsiaiškinti, kokius tautos bruožus išskiria arba kokias etiketes patys sau klijuoja tautiečiai. Vokiečiai prisipažino, jog moka gerai vairuoti automobilį, lenkų vyrai mano, kad yra išvaizdūs, o kas geriausi kulinarai? Pateikiame tyrimo rezultatus, susijusius su gastronomija.

Ispanai mano esą geriausi kulinarai

Ispanai ir prancūzai prisipažino, kad gerokai kitus lenkia virtuvėje. Prancūzija yra „aukštosios“ virtuvės gimtinė, net 80 procentų šios šalies tautiečių sugebėjimus kulinarinėje sferoje įvertino 8 iš 10 balų. 87 procentų ispanų galvoja tą patį apie savo tautiečius. Reikėtų priminti, kad garsus molekulinės virtuvės restoranas El Bulli, kuriam vadovauja Ferran Adria sukėlė tikrą revoliuciją šiuolaikinėje kulinarijoje.

Treti reitingų lentelėje – lenkai. Net 70 procentų mūsų kaimynų mano, kad jų šalį garsina virtuvė. Ketvirti – vokiečiai.

Tuo tarpu britai, kurie užaugo su kulinarinėmis Deli Smith ir Jame Oliver laidomis nevertina savo gabumų virtuvėje palankiai: tik 23 procentai mano, kad jų gimtinė garsėja savo virtuve, tuo tarpu kiti respondentai pasirinko viduriniąją arba žemiausią poziciją. Taigi jie užima paskutinę vietą sąraše.

Lenkai mano esą atspariausi alkoholiui

Net 61 procentų lenkų įvardino, kad jie yra gana atsparūs alkoholiui, tokios pat nuomonės apie savo tautiečius tik 15 procentų ispanų. Tuo tarpu Didžiosios Britanijos salų gyventojai mano, kad apskritai yra atsparūs alkoholiui, 15 procentų įvardino, kad gali išgerti daug svaigalų, 85 procentai priskyrė save prie vidutinio ar žemiausio šios skalės lygio. Kitų tautų, išsiskyrus lenkų, apklausos rezultatai panašūs į britų.

Apklausą atliko ICM, joje dalyvavo 5000 internautų.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotraukos: inmagine.com

MENIU.LT informacija