Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kodėl be kavos sunku?

2009-05-17
Paskelbk savo straipsnį

Kai kurie iš mūsų neįsivaizduoja ryto be kavos – tik išgėrus šio gėrimo puodelį išblaškome miegus ir kimbame į dienos darbus. Vis dėlto kartais per vėlai atsikėlę ar dėl sveikatos sumetimų nusprendžiame atsisakyti šio rytinio ritualo. Pasirodo, tai gali sukelti ir šalutinių poveikių, kurie pasireiškia galvos skausmais, jaučiame nuovargį, sunkiau susikaupti, o taip pat sumažėja mūsų budrumas. Šiuos simptomus dažniausiai įvardina žmonės, nustoję gerti kavą. Stacey Sigmon, filosofijos daktare bei Vermont kolegijos psichiatrijos   mokslinių tyrimų docentė kartu su kolegomis iš Johns Hopkins medicinos mokyklos nusprendė išsiaiškinti kaip organizmas reaguoja į kofeino badą.

Tyrimas dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes, viena gavo kofeino kapsules, o kitai buvo išdalintos placebo. Kiekvieno dalyvio organizmo atsakas į placebo arba kofeiną matuotas įvairių testų pagalba: buvo tiriamas smegenų aktyvumas, kraujotakos greitis smegenyse. Taip pat dalyviai   pildė klausimynus ir galėjo išdėstyti savo subjektyvias nuomones apie kofeino bado poveikį.

Mokslininkai nustatė, kad tomis dienomis, kai dalyviai negavo kofeino, buvo pastebėti smegenų kraujotakos greičio bei smegenų aktyvumo pokyčiai, kurie greičiausiai yra susiję su žmonių nusiskundimais galvos skausmais, mieguistumu ir sumažėjusiu budrumu, nustojus gerti kavą.

Mokslininkai taip pat padarė provokuojančią ir šiek tiek netikėtą išvadą. Pasirodo, kad reguliariai geriant kavą   žmogus negauna jokios naudos, kadangi pasireiškė vienodi efektai abiejose tyrimo grupėse: „Priešingai daugelio kavos mėgėjų nuomonei, mūsų tyrimas neparodė jokio skirtumo tarp dalyvių, kuriems buvo duodamas kofeinas ir placebo.“  

Elena Germanovič
Šaltinis: medical newstoday.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija