Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kalėdų mugės, arba kuo kvepia Kalėdos Vokietijoje

2011-11-23
Paskelbk savo straipsnį

Kalėdinių mugių (Weihnachtsmarkt) idėja gimė vokiškai kalbančiuose kraštuose, Vokietijoje bei Austrijoje, dar viduramžiais. Ir šiandien ši tradicija gyva: Advento laikotarpiu šurmuliuojančios mugės pritraukia ne tik turistų iš užsienio dėmesį. Ir patys vokiečiai stengiasi neaplenkti šventinę nuotaiką dovanojančių turgelių, kuriuose galima įsigyti kalėdinių smulkmenų, dekoracijų, rankdarbių, naminių sausainių ir kitų konditerijos gaminių, paragauti kepintų kaštainių bei keptų migdolų, sukirsti porciją riebių dešrelių, sušilti ragaujant karštą vyną, pagamintą pagal tradicinius receptus. O svarbiausia – gerai praleisti laiką visai šeimai.

Vokietijoje ne tik didieji miestai, bet ir kone kiekvienas net ir nedidelis miestukas turi savo Kalėdinę mugę, savas šventinio laikotarpio tradicijas. Nuo lapkričio vidurio ar pabaigos iki pat Kalėdų, o kartais ir dar ilgiau, mugių šurmulys ir šventinė nuotaika papuošia Vokietijos, o taip pat ir kitų šalių, miestus. Prekyba paprastai vyksta centrinėje miesto aikštėje, pagrindinėse gatvėse suręstuose mediniuose namukuose-kioskeliuose. Be parduodamų daiktų ir maisto, Kalėdinių mugių metu vyksta įvairūs renginiai: dainuojama, šokama, vaidinama. Nepamirštami ir mažieji – jiems įrengiami įvairūs atrakcionai.

Viena seniausių Kalėdinių mugių, kuri yra žinoma nuo 1434 m. – tai Dresdeno kalėdinė mugė, arba Striezelmarkt, kurią šiais laikais kasmet aplanko apie 2 milijonus lankytojų. Šiemet Dresdeno mugė vyks nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 24 d.

Maždaug tiek pat lankytojų užsuka ir į Kelno (Köln) kalėdinę mugę, kurią šiemet sudarys net 7 prekyvietės skirtingose miesto vietose – kiekviena skirta vis kitai temai, pavyzdžiui, Angelų mugė, Nykštukų namai ar Pasakų mugė. Šiemet Kelno mugė vyks nuo lapkričio 21 d. iki gruodžio 23 d.

Niurnbergo kalėdinės mugės lankytojų skaičius taip pat nenusileidžia anksčiau minėtiems miestams – Dresdenui ir Kelnui, o Štutgartas ir Dortmundas (kiekvienas iš jų) sulaukia daugiau nei 3 milijonų mugės svečių!

Hamburge Advento laikotarpiu vyksta ne viena mugė. Pagrindinė jų tradiciškai šurmuliuoja prie miesto Rotušės. Advento laikotarpiu, kiekvieną šeštadienį Hamburgo gatvėmis pražygiuoja Kalėdinis paradas. Šiemet Hamburgo mugė vyks nuo lapkričio 21 d. iki gruodžio 23 d.

Frankfurte Kalėdinių mugių tradicija gyvuoja nuo 1393 m. Išskirtinis Frankfurto prie Maino Kalėdinės mugės akcentas – karštas obuolių vynas. Tai tradicinis šio miesto žiemos gėrimas. Taip pat būtina paragauti Bethmännchen, tradicinio marcipaninio skanėsto. Senojoje rotušėje galima įsigyti menininkų dirbinių. Šiemet Frankfurto mugė vyks nuo lapkričio 23 d. iki gruodžio 22 d.

Brėmeno Kalėdinė mugė kviečia aplankyti pagrindinę miesto aikštę, kurioje įsikurs per 170 kioskelių, prekiaujančių Kalėdų atributika. Šiemet Brėmeno mugė vyks nuo lapkričio 24 d. iki gruodžio 23 d.

Nuotrauka: de.wikipedia.org