Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip pasaulis švenčia Šv. Velykas (II dalis)

2010-04-01
Paskelbk savo straipsnį

Havajuose daugelis žmonių tiki, kad pasaulis atsirado iš milžiniško kiaušinio, kurio trynys buvo saulė. Kiaušiniui sutrūkus, iš jo lukštų susiformavo Havajų salos, tikina čiabuviai.

Pirma straipsnio dalis>>

Meksikoje per Velykas vyksta Semana Santa bei Didžiosios savaitės šventės. Pirmoji primena apie paskutinę Kristaus gyvenimo savaitę. Pascua tęsiasi nuo Kristaus prisikėlimo šventės iki kito šeštadienio. Meksikiečiai labai religingi žmonės, todėl, be bažnytinių apeigų, visą savaitę šioje šalyje rengiami paradai. Penktadienio paradas – pats liūdniausias. Jis vyksta anksti ryte, mušant būgnams bei skambant bažnyčių varpams. Eisena lėtai juda tamsiomis gatvėmis. Nešamos šv. Mergelės Marijos bei Kristaus statulos. Daugybė žmonių stebi paradą bei dainuoja liūdnas dainas. Kartais uždegamos žvakės, kurios suteikia šviesos tamsoje. Nors tądien visi liūdi, po dviejų dienų, atėjus Velykoms, žmonės atsigauna ir džiaugiasi Kristaus prisikėlimu.

Ispanijoje Velykos švenčiamos panašiai kaip ir Lietuvoje. Verbų sekmadienį žmonės eina į bažnyčią pašventinti verbų. 40 dienų prieš Velykas pasninkaujama, o Didįjį ketvirtadienį vyksta speciali šventė Cheronoje, kurios metu šokamas baisus šokis. Jį atlieka vyrai, persirengę skeletų kostiumais. Taip pat gatvėmis nešiojamos šventųjų statulos. Jas neša specialiai išrinkti, tradiciniais rūbais apsirengę žmonės.

Graikijoje per Velykas stalai išnešami į lauką, sudedamos vaišės: keptas ėriukas, margučiai, duona, salotos, Velykų pyragas. Kiekvienas gali prieiti ir vaišintis. Graikai, taip pat kaip ir lietuviai, vienas kitą sveikina susimušdami margučiais. Šioje šalyje Velykos – labai svarbi šeimos šventė. Graikijoje taip pat pasninkaujama. Penktadienį vyksta procesijos, o sekmadienį einama į išpuoštas bažnyčias bei švenčiama.

Egipte pasninkas tęsiasi net 55 dienas, jo metu negalima valgyti mėsos, žuvies, kiaušinių bei pieno. Vieną savaitę prieš Velykas laikomasi dar griežtesnio pasninko – dažniausiai valgomos tik daržovės ir pupelės. Verbų sekmadienį bažnyčia puošiama gėlėmis bei verbomis, vaikams duodamos puokštės verbų, kurios šventinamos ir namuose laikomos visus metus. Didžiosios savaitės metu į bažnyčią einama kiekvieną dieną. Per Velykas lankomasi pas gimines ir draugus, valgomi velykiniai pietūs. Velykų pirmadienis – taip pat šventė, kadangi šią dieną senovėje vyko pavasario šventė. Tądien žmonės ilsisi parkuose, soduose, keičiasi margučiais.

Šv. Velykų pasiūlymai>>

Elena Germanovič
Šaltinis: easterbunnys.net
Nuotraukos: wordpress.com
Meniu.lt informacija