Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ką valgyti ruošiantis egzaminams? (naudinga)

2009-11-18
Paskelbk savo straipsnį

Besiruošdami eiliniam koliokviumui ar prasidėjus egzaminų maratonui, daugelis studentų mitybą nustumia į paskutinę vietą. Bemiegės naktys, nerimo kupinos akys, stresas – maistui nelieka laiko. Dažniausiai valgome paskubomis. Vis dėlto Australijos mitybos ekspertai siūlo atkreipti į sveiką mitybą daugiau dėmesio...

Australijos dietų asociacijos atstovė spaudai, Clare Evangelista tikina, kad tai, ką valgome turi didžiulę įtaką mūsų protiniams sugebėjimams: „Turime užpilti tinkamo kuro, kad smegenys veiktų efektyviai. Šokoladiniai arba energetiniai batonėliai suteikia energijos, tačiau tai trunka neilgai.“

Būtina pusryčiauti

Prieš egzaminą taip pat reikia pasistiprinti pusryčiais. Jie suteikia organizmui angliavandenių, vitaminų ir mineralų. Pusryčiams patartina valgyti košes, produktus su nesmulkintais grūdais, gerti sultis.

Sveikos mitybos pagrindas – košės>>

Reguliarius valgymas

Svarbu valgyti maistą ar užkandžius, kurie palaiko pastovų energijos lygį – tai padeda susikoncentruoti. Vaisių kokteiliai su jogurtu ar neriebiu pienu, švieži vaisiai, riešutai puikiai tinka užkandžiauti.

Riešutai padeda išsaugoti regėjimą>>

Gerti daug vandens

Tai padės išlaikyti tinkamą skysčių balansą ir sumažins nuovargį bei leis dirbti smegenims. Jei įmanoma, pasiimkite buteliuką vandens ir į egzaminą.

Mažiau kofeino

Nevartokite per daug kavos ar gaiviųjų gėrimų su kofeinu, nors tai gali atitolinti nuovargio jausmą, vis dėlto jei išgersite per daug – galite pasijusti labiau nervingi ir neramūs, kas gali paveikti miego kokybę.

Fizinis aktyvumas

Nereikėtų pamiršti apie fizinį aktyvumą. Pratimai gali sumažinti stresą, pagerinti miegą ir praskaidrinti mintis.

Elena Germanovič
Šaltinis: medicalnews.com
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija