Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ką daryti, kai skruzdėlės neleidžia ramiai pietauti? (naudinga)

2010-07-07
Paskelbk savo straipsnį

Sodo skruzdėlės dažniausiai įsikuria gazonuose, gėlynuose, po šaligatvio plytelėmis, po namo pamatais, šiltnamiuose, po polietileno ar agroplėvelės priedangomis, daržovių lysvėse ar vejose. Paprastai skruzdėlyną jos stato prie kraujažolių, ugniažolių ar gysločių, ant kurių perneša amarus – pagrindinį savo maistą.

Ieškodamos maisto, jos užklysta ir į žmonių būstus. Skruzdėles domina bet koks maistas, kurį galima rasti neuždengtuose induose, naminių gyvūnų dubenėliuose, šiukšlių dėžėse.

Jei vengiate skruzdžių kaimynystės ir nenorite, kad jos dažnai lankytųsi jūsų namuose Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė Irina Bulsienė pataria laikyti maistą sandariai uždarytą, skruzdėlėms neprieinamose vietose. Specialistė primena, kad reikia reguliariai valyti virtuvės baldų paviršius ir grindis, kad skruzdės neaptiktų maisto likučių bei nepalikti maisto ir vandens likučių naminių gyvūnų dubenėliuose.

I.Bulsienė pataria nepamiršti užtaisyti visus plyšius namo pamatuose, kad skruzdės neįsirengtų ten savo būsto, sode reguliariai surinkti nukritusius vaisius ir uogas, laiku nuskinti pernokusius vaisius, kurie vilioja skruzdėles ir skatina jas kopti į medžius.

Specialistė sako, kad yra augalų, kurie skruzdėlėms skleidžia nemalonų kvapą. Norint atbaidyti sodo skruzdėles, ant takų, prie įėjimo į šiltnamius ar tarplysviuose, verta pamėtyti išgenėtų pomidorų ūglių arba vystančių šeivamedžio ūglių ir lapų.

Skruzdėlėms taip pat nepatinka kavos tirščių kvapas. Kad skruzdės nepultų prie maisto produktų, išorinius indų ir maišelių, kuriuose laikomi produktai, kraštus galima patepti saulėgrąžų aliejumi.

Jei skruzdėlės jau pamėgo Jūsų namus, galite bandyti surinkti jas drėgna kempine ar skudurėliu, užpilti muiluotu vandeniu ar kitomis liaudiškomis priemonėmis. Skruzdes galima naikinti ir vabzdžius naikinančiomis medžiagomis – insekticidais. Jie yra nuodingi, todėl reikia vartoti atsargiai, laikantis gamintojų nurodymų kaip ir kiek jų naudoti.

Norint efektyviai ir kokybiškai vykdyti skruzdėlių cheminę kontrolę, į talką geriausia pasikviesti šios srities profesionalus, tuomet ir rezultatai bus ženklesni, ir žala aplinkai bus mažesnė.

Išvyka į gamtą. Ką vežtis?>>


Nuotrauka: inmagine.com

2010 07 07