Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Japonai biuruose augina daržoves (įdomu)

2010-03-25
Paskelbk savo straipsnį

Sodininkų-mėgėjų tendencija auginti daržoves patiems, iš balkonų persikėlė į biurus. Daugelyje Japonijos biurų darbuotojai augina vyšninius pomidorus ir pupeles tiesiog vazonėliuose darbo vietoje. Tiesa, derlius nėra itin gausus, visa tai daroma tam, kad sumažintų rutininio darbo stresą. Skirtingai nuo gėlių ar kitų įprastų biure auginamų augalų, galima stebėti visus daržovių augimo etapus, o vėliau mėgautis savo pačių išaugintais vaisiais.

Tokijuje, kompanija „Pasona O2“ pažengusi kur kas toliau – ji visą devynių aukštų biurų pastatą pavertė į sodą. Pirmąjame, įsikūrė nedidukas ryžių laukas, iš kurio tikimąsi gauti 150 kilogramų derlių. Baklažanai, pomidorai, moliūgai, rapsų laukas - visa tai galima išvysti įžengus pro duris, pirmojo aukšto priimamąjame. Iš viso pastate auginama 280 rūšių daržovių bei kitų augalų.

Administracijos skyriuje dirbančius, trečiame aukšte, džiugina mandarinų ir citrinmedžių vaisiai, o pardavimų skyrius rūpinasi auginamomis saldžiosiomis paprikomis. Susitikimų kambaryje gausu įvairių salotų rūšių ir petražolių, o po kėdėmis, dėžutėse dygsta ridikai. Daržovių auginimu užsiima visų skyrių darbuotojai. Visos „plantacijos“ apšviečiamos specialiomis lempomis.

Kompanija mano, jog toks užsiėmimas ne tik papildys darbuotojų racioną, tačiau galės tapti ir originalia dovana klientams.

Šauni idėja, o sunkmečiu mūsų šalyje ji itin praverstų ne tik taupyti, bet galbūt ir vieną kitą litą prisidurti...?

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: search.japantimes.co.jp
Nuotraukos: search.japantimes.co.jp
Meniu.lt informacija