Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Iš rinkos išimami vokiški sausi traškučiai

2009-05-18
Paskelbk savo straipsnį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Europos Sąjungos Skubiųjų pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema (RASFF) gautas pranešimas dėl nesaugaus produkto – Vokietijoje pagamintų šokoladinių sausų traškučių „Master crumble Schoko-Knusper-Musli“.

Pranešime teigiama, kad šokoladinių sausų traškučių pakuotėse nustatytas 4-methylbenzophenonas.

Šie produktai išplatinti Bulgarijoje, Kipre, Suomijoje, Graikijoje, Vengrijoje, Italijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje ir Lietuvoje.

Mūsų šalyje vokiškais sausais traškučiais buvo prekiaujama UAB „Maxima“ (Savanorių g. 247, Vilnius) ir UAB „Dreigsas“ (Meistrų g. 14, Vilnius).

Vilniaus miesto VMVT inspektoriai nedelsiant atliko patikrinimą parduotuvėse, kuriose buvo išplatinti nesaugūs traškučiai. Patikrinus nustatyta, kad skubaus pranešimo informacijoje nurodytų šokoladinių sausų traškučių nebuvo įvežta nei į vieną šių parduotuvių.

UAB „Maxima“ buvo gauti sausi traškučiai pakuotėse po 375 g – 720 vnt. (270 kg) „Hahne cornflake 0 % chrystalsugar“, 1800 vnt. (675 kg) „Hahke blakes frutis“ ir 1296 vnt. (486 kg) „Hahke blakes frutis strawberry“. Visi šie traškučiai buvo gauti iš Vokietijos gamintojo „C. Hahne Mühlenwerke Gmbh & Co. KG“. UAB „Maxima“, gavusi iš įmonės gamintojos informaciją apie galimai nesaugius produktus, 2009-05-04 pradėjo išiminėti iš prekybos centrų minėtus gaminius. Išimtas 2021 vnt. po 375 g (757, 9 kg).

UAB ,,Dreigsas“ didmeninės prekybos įmonėje patikrinimo metu sandėlyje rasta 330 vnt. (123,75 kg) sausų traškučių „Hahne wellance 1,5 %“ pakuotėse po 375 g. Šios prekybos įmonės vadovas informavo, kad jie 2009-05-04 taip pat gavo perspėjimą iš gamintojo – „C. Hahne Mühlenwerke Gmbh & Co. KG“ nepardavinėti turimų ir išimti iš prekybos galimai nesaugius produktus dėl 4-methylbenzophenono, buvusio kartoninių dėžių sudėtyje.

Vilniaus miesto VMVT nurodė surinkti iš rinkos visus išplatintus sausus traškučius ir raštu informuoti apie priimtas priemones.

4-methylbenzophenonas – tai cheminė medžiaga, kuri naudojama medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu gamybos technologijoje. Iš pakuotės šios medžiagos į produktą gali išsiskirti ne daugiau kaip 0,6 mg/kg.

VMVT rekomenduoja respublikos gyventojams, kurie nusipirko šių produktų, jų nevartoti. Turint pirkimo čekį ir neatplėštą pakuotę, galima grąžinti į prekybos vietą, kurioje šie produktai buvo įsigyti.

VMVT informacija