Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Geriausi Vilniaus barai kiekvieno skoniui

2018-05-25
Paskelbk savo straipsnį

Apie restoranus įvairiausiems gyvenimo atvejams jau kalbėjome, o šį penktadienį prasidedant savaitgaliui puikus metas atsiversti naktinių Vilniaus vietų gidą. Neišsigąskite, kalba suksis ne apie ką kita, o apie šiuo metu populiariausius alaus, vyno, bei kokteilių barus.        

Jei esate didelis kraftinio alaus mėgėjas (-a) ir norite išragauti kuo daugiau rūšių:

  1. Užsukite į „Local Pub“. Tai patyrusio alaus someljė, Vidmanto Čičelio ne per seniausiai atsidaryta nuolatos jaukiai sausakimša vieta su apie 100 alaus rūšių (tarp jų ir tobulas šokoladinis), viliojančiu užkandžių pasirinkimu ir spalvingu autentišku interjeru.
  2. Įsgilinkite į „Alaus bibliotekoje“ eksponuojamus puslapius. Čia gausite galimybę ne tik išragauti gausybę skonių, bet ir užsivesti savo išragautų alaus rūšių knygą.
  3. Mėgaukitės gaivališką Berlyną primenančia atmosfera „Perone“. Ant geležinkelio bėgių įrengtas unikalus baras taip įtraukia, kad alus nueina į antrą planą, tačiau jo rūšių čia taip pat pakanka. O savaitgaliais čia dar ir galima audringai pašėlti pagal DJ programą bei gyvos muzikos vakarėliuose.

Mėgstate kokybiškus kokteilius ir unikalius barus, leidžiančius pasijusti tarsi naktinio gyvenimo sostinėse Berlyne ar netgi Niujorke.

  1. Įsijauskite į „Speakeasy“ (vert. „kalbėk negarsiai“) dvasią „Alchemike“. Šis terminas JAV sausojo įstatymo laikotarpiu 1920–1933 m., kai jų prekyba, gamyba ar transportavimas buvo draudžiami visoje šalyje, apibūdino nelegalius barus, kuriuose buvo prekiaujama stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Įprastai jie būdavo itin puošnūs ir autentiški. Nors dabar taip nėra, kai kuriose šalyse išpopuliarėjo tokio pobūdžio slapti barai. Nors „Alchemikas“ nėra tikrasis „Speakeasy“, tačiau tikrai gali tapti jūsų numeris vienas pagal kokteilių skonį, pasirinkimą ir jaukumą. Jei pasimesite gausiame kokteilių meniu, išbandykite „Chocolate Martini“ – nenusivilsite.
  2. Ragaukite gurmaniškus „Apotekos“ kokteilius. O jeigu išdrįsite užsisakyti meniu žaidimo kauliukas pažymėtus kokteilius – laukite malonios staigmenos. Įdomu ir tai, kad šis baras savo stiliumi ir meniu taip pat primena, o ir pats save mėgina priskirti „Speakeasy“ barų kultūrai.
  3. Siauskite muzikaliame šokiais alsuojančiame „Saliono“ kiemelyje. Prieš du dešimtmečius čia veikė skandalais pagarsėjusi kultinė Rašytojų sąjungos kavinė „Trečias brolis“, geriau žinoma „Suokalbio“ vardu, kuri buvo uždaryta tik 2007 m. Kaip rašė žiniasklaida, bohemos simbolis neatsilaikė prieš krizės vėjus. Tačiau jos istorija išliko iki šiol tiek čia ūžusių poetų ir kitų menininkų atmintyse, tiek Artūro Jevdokimovo to paties pavadinimo filme. Dabar čia sėkmingai veikia ir naktinės sostinės dvasią palaiko šiuolaikinis kokteilių baras „Salionas“, bandantis kurti naują legendą. Jo interjeras vis dar išlaikė savo žavesį, įsigėrusį į senas Rašytojų namų sienas ir įspūdingus laiptus. O tokioje vietoje ir gėrimai atrodo skanesni, ir nuotaika ypatingesnė.

Alus, kokteliai, o kaip su romantiškuoju vynu?

  1. Bandykite prisiminti, kada pirmą kartą lankėtės „Invino“. Atrodo, kad ši vyninė veikia taip seniai, kad tikrai čia jau lankėtės, o gal ir ne kartą. Kita vertus, ji iki šiol turi lojalią publiką ir filialą Nidoje, o tai reiškia ne ką kitą, kaip išlaikytą kokybę, vynų pasirinkimą ir malonų aptarnavimą.
  2. Ieškokite sau vietos jaukioje mažytėje „Burbulio“ vyninėje. O jeigu nerasite, užsisakykite taurę ir gurkšnokite ją prie baro, juk čia ir užgimsta geriausi pokalbiai...
  3. Atsipalaiduokite jaukių Stiklių ir M. Antokolskio gatvelių sankirtoje įsikūrusioje „Notre Vie“. Tiesa, ne vienas gerbėjas jau pastebėjo šiek tiek smuktelėjusią šios vyninės kokybę, tačiau žaviose mažose gatvelėse išdėlioti staliukai suteikia daugiau atlaidumo, o gero vyno apskritai niekas nesugadins.

Išsirinkote? Tuomet į sveikatą ir įsimintinus atradimus!

Živilė „Out & About“  @Meniu.lt