Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Britų aludėms siūlomi saugesni alaus bokalai

2010-10-01
Paskelbk savo straipsnį

Aludės (pub'ai) nuo seno yra neatsiejama britų socialinio gyvenimo dalimis. Alus ir stikliniai bokalai – irgi. Deja, pastarieji tarnauja ne tik kaip indai gėrimams, tačiau ir kaip įrankis užvirusioje kovoje tarp įkaušusių aludės lankytojų.

Kiekvienais metais Anglijoje ir Velse tokių incidentų, t.y. sužalojimų nuo stiklo skaičius siekia 87 tūkstančius, t.y. daugiau nei automobilių avarijų. Kasmet finansinė našta, susijusi su tokio tipo nusikalstamumu britų sveikatos apsaugos sistemai kainuoja 2,7 bilijonų svarų.

27 metų Liam Sharratt, 2007 metais gėrė aludėje su draugais viename iš Manchester miesto barų, kai jam smogta stikliniu bokalu į veidą. Po to vakaro gydytojai jam pranešė liūdną naujieną – vaikino veidas visam gyvenimui liks paženklintas randu, per visą žandą iki lūpos . Tokių istorijų, žinoma, ne viena.

Gąsdinanti statistika verčia nuogąstauti valdžią, policijos pareigūnus ir plastikos chirurgus. Neseniai aludėms pristatyti du naujų bokalų modeliai, kurie taip pat pagaminti iš stiklo ir ateityje, tikimasi, pakeis dabartinius. Skaidri danga, kuri apsaugo stiklą nuo dužimo į pavojingas šukes, yra pirmo bokalo dizaino paslaptis. Antrame modelyje naudojamas grūdintas stiklas ir danga, jungianti du stiklo sluoksnius, kuri kaip ir pimame modelyje apsaugo stiklą nuo sudužimo į smulkias šukes.

Bandymų metu, pirmo dizaino bokalas sudužo iš pirmo karto, tačiau šukės nepabiro. Antro modelio bokalas sudužo tik iš ketvirto karto. Pirmieji bokalai aludėse galėtų pasirodyti jau po metų, tiekiėjai ir gamintojai šiuo metu stengiasi patobulinti dangą. Antro modelio bokalai aludėms kainuotų brangiau, tačiau būtų ilgaamžiškesni. Ekspertai teigia, kad alaus mėgėjai nepajustų jokio skirtumo tarp įprastų ir naujo modelio bokalų.

Vis dėlto šio sumanymo kritikai tikina, kad tokioms investicijoms nėra pats palankiausias metas. Smaugiamos mokesčių, administracinės naštos, kas savaitę užsidaro apie 52 aludės. Kita vertus, idėjos iniciatoriai teigia, kad naujų modelių bokalai nebus privalomi, tačiau tokios diskusijos ir problemos sprendimas – būtini.

Įdomu

Žodis Pub yra „Public house“ trumpinys. Kiekviena senesnė aludė turi savo herbą – nuo jo dažniausiai ir kyla užeigos pavadinimas. Taigi aludė ne tik susitikimų vieta – tai daugelio britų miestų, miestelių bei kaimų istorijos elementas.

Elena Germanovič
Šaltinis: news.bbc.co.uk; news.sky.com
Nuotraukos: inmagine.com