Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

10 TAIP vestuvių fotosesijai restorane, viešbutyje ar sodyboje

2015-10-26
Paskelbk savo straipsnį

Be to, geras fotografas gražių nuotraukų gali padaryti beveik bet kur,“ – pasakoja jau dvyliktus profesionalios vestuvių fotografijos metus skaičiuojantis „Fotogidas“ fotografas Julius Trepkevičius.

fotogidas1

Genialumas slypi paprastume
Šiuolaikinėse vestuvėse vis drąsiau laužomi nusistovėję standartai, išeinama už jų ribų. Anksčiau buvusi viena svarbiausių šventės dalių, fotosesija dabar planuojama taip, kad neužimtų pernelyg daug laiko, nenuvargintų ką tik „iškeptos“ poros, o nuotraukose atsispindėtų tikros tos dienos emocijos. Vestuvių fotosesijos tematiką neišvengiamai diktuoja ir pasirinkta aplinka. „Kiekviena pora fotosesijos vietą renkasi pagal savo skonį: vieniems patinka romantiški senamiesčio vaizdai, kitiems – gamta ar senove dvelkiantys rūmų, dvarų ansambliai, su ieškančiais originalumo drauge atrandame ir netradicines erdves. Ir čia negalime pasakyti, kad vienas pasirinkimas yra geresnis už kitą – jie visi puikūs, svarbiausia būti savimi, rinktis tai, kas patinka,“ – pasakoja Julius apie „Fotogido“ klientus.
Iš tikrųjų kai kurios poros fotografo netgi nesamdo, o akimirkas atsiminimams įamžina mėgėjiškose giminaičių nuotraukose. Kartais tai daroma siekiant sutaupyti, kartais paprasčiausiai stinga laiko. Kad ir kaip bebūtų, nei vienos vestuvės nepraeina be šventinės dalies. Renkantis vietą šventei taip pat galioja asmeninių simpatijų taisyklės: jaunavedžiai svečius kviečia į restoranus, dviejų dienų vestuvės dažnai vyksta viešbučiuose ar kaimo turizmo sodybose. „Kiekviena vestuves priimanti maitinimo ar apgyvendinimo įstaiga turi dailiai įrengtas patalpas, kurios dažniausiai papildomai dekoruojamos pagal jaunavedžių skonį. Tai dažnai pamirštama ir neįvertinama, tačiau jei yra vieta šventimui – yra vieta ir vestuvių fotosesijai,“ – atkreipia dėmesį vestuvių fotografai. Ir iš tikrųjų tos pačios vietos šventei ir fotosesijai pasirinkimas turi daugybę privalumų.

fotogidas6

Taip nr. 1: daugiau laiko šventei
Vestuvių fotosesiją planuojant šventės vietoje, sutaupomas kelionės iki kitos vietos laikas. Nereikia sėsti į automobilį ir važiuoti, trepsenant pėstute varginti kojų ar jaudintis, kad išaušus vestuvių rytui apsiniauks dangus ar prasidės pūga. Mažiau streso, daugiau laiko šventimui!

Taip nr. 2: mažiau pasirinkimų – mažiau streso
Vietą šventei jaunieji renkasi itin atsakingai – juk tai svarbiausia jų diena. Ši taisyklė galioja ir fotosesijos vietos pasirinkimui, o priimti galutinį sprendimą ne visada būna lengva. Ta pati vieta – vienas sprendimas, tad dvejonių, abejonių ir svarstymų bus perpus mažiau.

Taip nr. 3: originalumas
Kiekvienas restoranas, banketinė salė, viešbutis ar sodyba turi savitą stilių. Interjero dizaineriai dirbo tam, kad tokioje vietoje jaustumėtės puikiai ir mėgautumėtės aplinka, todėl ši aplinka tiks ir fotosesijai. Tokios nuotraukos kartu bus ir originalios: paskaičiuokite, kiek porų matėte vaikštinėjant aplink Trakų pilį, laukiant, kol nuo Užutrakio dvaro fasado vaizdo pasitrauks kita pora ar prasilenkiant Verkių rūmuose.

fotogidas2

Taip nr. 4: nepriklausomybė nuo oro sąlygų
Nei vasaros lietus, nei rudeniška dargana, nei speigas nebus baisus, jei iš anksto planuosite fotosesiją savo šventės vietoje. Tai itin apdairus pasirinkimas šaltojo sezono metu, nes išvengsite jaudulio dėl nenuspėjamų oro sąlygų, tirtėjimo iš šalčio ir paraudusių žandų nuotraukose.

Taip nr. 5: patogumas
Jei savo fotosesijoje norite naudoti specialius rekvizitus, pavyzdžiui, skrybėles, balionus ar gyvūnus, visada susidursite su nepatogumais. Įprastai daiktus reikės paimti, nešiotis, o gyvūnus dar ir prižiūrėti, neišsiversite be vieno ar kelių pagalbininkų. O pasirinkdami fotosesijai restoraną ar viešbutį, viską rasite vietoje vos atvykę. Be to, Jūsų pagalbininkai juk atėjo švęsti – neapkraukite jų darbu ir leiskite linksmintis!
fotogidas5

Taip nr. 6: jokių netikėtumų
Gamta kinta, miesto centre vyksta renginiai, o nuolat apie viską galvoti laiko tikrai pristigs. Šventės vietą žinosite iš anksto, rinksitės jos dekorą, tad viskas bus taip, kaip planavote. Be to, fotografas tokiu atveju turės galimybę restoraną ar pobūvių salę apžiūrėti iš anksto ir suplanuos fotosesijos kadrus. Galite tai padaryti kartu keletą dienų prieš vestuves – neįpareigojanti ir linksma vestuvių fotosesijos repeticija.
fotogidas7

Taip nr. 7: jokio laukimo svečiams
Ar žinote, ką veikia svečiai, kol jaunavedžiai šypsosi prieš fotoobjektyvą? Jaukiai šnekučiuojasi skanaudami šampaną ir vieno kąsnio sumuštinukus? Tai – mitas. Tiesa yra tai, kad vestuvėse susitinka dvi giminės, kai kurie žmonės apskritai matosi pirmąjį kartą ir šventės pradžią visada žymi nejaukios tylos pauzės, susiskirstymas būreliais. Jei savo šventės dieną visą laiką būsite netoliese svečių, jie jausis daug patogiau. Fotosesiją darant šventės vietoje neliks nuobodaus laukimo laiko – šventė prasidės iškart. Be to, vestuvių fotografo asistentas gali fotografuoti svečius, taip įtraukdamas juos į smagų žaidimą ir paskatindamas bendravimą, kol pats vestuvių fotografas visą dėmesį skirs tik Jums.
fotogidas3

Taip nr. 8: skirtingos aplinkos įvairovė
Daugelis restoranų ir šventėms skirtų salių turi didelius vitrininius langus, o pro juos atsiveria nuostabūs vaizdai. Tai puikus fonas nuotraukai. Kai kuriuose restoranuose ar viešbučiuose rasite žiemos sodą, todėl gaivios žalumos fonas taps įmanomas net ir tuomet, jei vestuves švęsite gūdžią žiemą. O kur dar prabangių baldų, paveikslų ir kitų gražių kampelių įvairovė? Patyrusi profesionalaus fotografo akis padės atrasti tai, apie ką net nepagalvojote ir padaryti įspūdingų nuotraukų. Kaimo turizmo sodybos žavi ne tik vidaus interjeru, bet ir gražiai sutvarkyta aplinka. Kai kurios jaunųjų poros specialiai važiuoja fotografuotis į tokias sodybas, todėl jei švenčiate tokioje vietoje, neišnaudoti jos privalumų būtų tikra nuodėmė. Net ir žiemos metu vos išėję į sodybos kiemą rasite ryškiaspalves raudonojo putino uogas ant krūmo arba visada žaliuojančias egles, kurias magiškai sidabru padabina snaigės.

Taip nr. 9: galimybė susikurti savo aplinką
Jei manote, kad pasirinkta šventės vieta fotosesijai tinkamų kampelių neturi arba tiesiog norite kitokios erdvės – pasiruoškite fotosesijos vietą iš anksto. Šis pasirinkimas vis labiau populiarėja, nes vieta atkeliauja paskui Jus, nereikia gaišti laiko kelionei. Aplinką fotosesijai galima sukurti iš vazoninių augalų, elegantiškų lauko baldų, papuošti patinkančiais rekvizitais (įrėminta nuotrauka, knygomis, dailiu porcelianinio arbatinuko ir puodelių komplektu). Šiltojo sezono metu itin žaismingas ir romantiškas pasirinkimas – gamtoje iš anksto suruošta pikniko vieta. Tokia oazę nuotraukoms galite paruošti pasitarę su savo fotografu arba kreiptis pagalbos į vestuvių planuotojus – be viso kito jie siūlo ir šią paslaugą.
fotogidas4

Taip nr. 10: nuotraukos su svečiais
Šiuolaikinėje vestuvių fotografijoje į jaunųjų fotosesiją vis dažniau įsitraukia ir kiti šventės dalyviai: pamergės, pabroliai, svotai, jaunimas. Jei tokių svečių, su kuriais norite įsiamžinti gana daug, visiems vykti iki fotosesijos vietos bus sudėtinga: reikės sukti galvą dėl transporto, atvykusieji iš kito miesto tikriausiai pasiklys, atvykę anksčiau lauks kitų ir kt. Galiausiai, dalis fotosesijos visada skiriama tik dviems: nuotakai ir jaunikiui. Ką tuo metu veiks kiti fotosesijos dalyviai? Ar laukimas tikrai turi būti neišvengiama šventės dalimi? Nebūtinai, nes fotografuodamiesi šventės vietoje visada trumpam galėsite pasikviesti pabrolius ir pamerges, atskirą kadrą skirti liudininkams, ar atsidurti žavingų jaunų porų apsuptyje.