Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Šiuolaikinis Senis Šaltis rodo blogą pavyzdį...

2009-12-29
Paskelbk savo straipsnį

Mokslininkų manymu, Senis Šaltis vaikams rodo prastą pavyzdį... Mat Monach Universiteto (Australijoje) gydytojas Natan'as Grills (Nathan Grills) teigia, jog šiuolaikinis Senio Šalčio įvaizdis propoguoja vairavimą išgėrus bei nutukimą.

Natan Grills ištyrė amerikietiškojo Senio Šalčio (Santa Claus) populiarumą ir padarė išvadą, kad tai pats populiariausias pasakų personažas. Mažiesiems savo gerbėjams gerą pavyzdį rodė anksčiau, kuomet mokydavo padėti silpnesniems, gerai ir pagarbiai elgtis su aplinkiniais, būti dosniais, atsakingais, dorais, santūriais.

Šiandien amerikietiškojo Senio Šalčio (Santa Caus) gyvenimo būdas toli gražu nėra idealus ir gretinamas su nesveiko maisto skatinimu bei sveikatai keliančia pavojų reklama. Juk visi puikiai žino, kokiu gėrimu mėgaujasi Senis Šaltis. Pastarąjame vitaminų ar kitų naudingų medžiagų rasti būtų labai sudėtinga...

„Ant šventinių atvirukų vaizduojamas cigarą rūkantis Senis Šaltis. Be to, pagal naują tradiciją paliekamas butelis brendžio, linkint jam sėkmės kelionėse. O tai jau propagavimas vairuoti neblaiviems...“, - sako mokslininkas. Grill'o manymu, populiariam personažui pakaks pradėti reklamuoti bet ką, kas kenksminga sveikatai, ir tai akimirksniu taps garbinama. Galbūt nereikėtų senų tradicijų taip greitai išsižadėti ir žavėtis naujomis...

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: The Telegraph
Nuotrauka: wordpress.com
Meniu.lt informacija