Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sertifikuota trenerė ir mitybos specialistė Agnė Juknienė: „Su teisingais įpročiais ateina vidinis grožis – spindinčios akys, pasitikėjimas savimi“

2022-06-24
Paskelbk savo straipsnį

Su kuo jums siejasi sportas – gražiu kūnu, rezultatais ar sveikata? Mano pašnekovė, sertifikuota trenerė bei mitybos specialistė, Agnė Juknienė (instagram: @agnejukniene) pripažįsta – iki susilaukiant antrojo sūnaus, jai sportas asocijavosi su gražia išvaizda, papildomų kilogramų „deginimu“. Vėliau, požiūris pasikeitė – į gyvenimą atėjo subalansuota mityba ir treniruotės, kurios tiek pačiai Agnei, tiek jos klientėms padeda jaustis energingoms, žvaliomis ir pamilti savo kūną. Šiame interviu ir kalbamės apie mąstymo pokyčius. O taip pat, aptariame Agnės kuriamus mitybos planus, receptus, sporto treniruotes, ateities vizijas. Kviečiu skaityti.

 

Dėmesį skyrė rezultatams

Agnė yra baigusi šokio edukologijos studijas. Moteris prisimena, spaudimo iš dėstytojų nejautė – laikytis alinančių dietų tikrai niekas nevertė. Tačiau ir paskaitų apie sveiką mitybą nebuvo – tai, jaunoms, sportiškoms merginoms tikrai būtų pravertę. Kiek vėliau, jau pabaigusi studijas, Agnė ėmė vesti treniruotes moterims: „Tuo metu gilinausi tik į išorę: gražus kūnas, gražios moterys. O aš galiu joms padėti mesti svorį“ – pasakoja Agnė. „Kai pagimdžiau pirmąjį savo vaiką, man svoris nukrito labai greitai. Apskritai, pastebiu, jog daugeliui moterų taip būna – po pirmojo vaiko svoris nukrenta greitai. Matyt, padeda amžius, greita medžiagų apykaita <...> o vėliau, po kitų vaikų, jau sunkiau“ – savo įžvalgomis dalinasi mano pašnekovė ir pasakoja, jog maždaug po pusmečio nuo tada, kai pagimdė savo pirmagimį, jai buvo likęs vieno kilogramo prieaugis: „Tuo metu, vienas kilogramas, man buvo svarbus. Norėjau grįžti į tą svorį, kuris buvo prieš nėštumą. Sugalvojau, jog man reikia mitybos plano – pati buvau tik pradėjusi domėtis sveikesne mityba, bet dar nieko dėl to nedariau“ – prisimena Agnė. Moteris pasakoja, kad prieš maždaug aštuonerius metus, mitybos planuose vyraudavo neskanus maistas, tačiau jai svarbiausia buvo pasiekti norimų rezultatų, todėl valgė virtą vištieną be druskos, ryžius ir nesiskundė.

Tikslas buvo pasiektas – kilogramas nukrito. Vis dėlto, noras domėtis sveikesne mityba – išliko. Agnė ėmė mokytis, kaip reikia skaičiuoti kalorijas, kaip sudaromi mitybos planai: „Ėmiau daug domėtis – lankiau įvairius mokymus, seminarus. Nusprendžiau, jog moterims galiu padėti ne tik su sportu, tačiau ir su mityba – pirmosioms klientėms dariau mitybos planus nemokamai, nenorėjau imti pinigų už tai, kame dar neturiu praktikos“ – prisimena Agnė. Rezultatai – džiugino, klientėms svoris krito. Vis dėlto, Agnė neslepia – tuo metu, jos sudaryti mitybos planai, tikrai nebuvo skanūs. Svarbiausia buvo rezultatai: „Valgė jos sveikai. Bet mes žiūrėjome į išorę, o ne į vidų“ – prisimena mano pašnekovė.

 

Mąstymo lūžis: nebūtina valgyti neskanaus maisto be druskos

Nepaisant to, jog Agnės sudaryti mitybos planai buvo veiksmingi, viduje ji žinojo – maistas, kurį ji siūlo valgyti savo klientėms, nėra itin skanus. Tad moteris po truputį ėmė kurti receptus – įdomesnius, įvairesnius, kurie būtų tiek skanūs, tiek palankūs sveikatai: „Po antrojo vaiko gimimo ėmiau kurti vis daugiau receptų – dėjau į juos mažiau cukraus, miltus pakeičiau į sveikesnius. Manau, tada ir įvyko lūžis: supratau, kad nebūtina valgyti neskanaus maisto be druskos. Juk net tą patį svorį galime mesti skaniai. Tuo pačiu, metant svorį, galime prižiūrėti ir sveikatą. Po truputį savo receptus pradėjau įtraukti ir į mitybos planus“ – prisimena Agnė ir priduria, jog receptų niekada nekopijuoja iš kitų maisto tinklaraščių ar receptų knygų: jai svarbu autentiškumas, todėl visada kuria pati.

Suvokimas, jog sveikas maistas gali būti ir skanus – buvo pirmasis Agnės lūžis. Tačiau moteris teigia, jog buvo ir dar vienas: „Antrasis lūžis įvyko prieš pora metų – karantinas man atnešė gerų dalykų. Tuo metu treniruotes vedžiau online. Ir sugalvojau, kad man reikia kažkaip užmotyvuoti moteris – tai buvo mitybos maratonų pradžia. Parengiau meniu, kuriame įtraukiau daug savo sukurtų skanių receptų. Ir visos kartu jo laikėmės. Supratau, jog reikia laiko, kad susiformuotų sveikos mitybos įpročiai. Daugeliui vis tiek imponuoja išvaizda  <...>  bet juk svarbiausia – mums pačioms save pajausti. Su teisingais įpročiais ateina vidinis grožis – spindinčios akys, pasitikėjimas savimi“ – šypteli Agnė ir priduria, jog naujoms klientėms jis visada siūlo išsikelti tikslą, kuris nebūtų susijęs su išvaizda. Pavyzdžiui, ryte atsikelti energingoms. Arba pavalgius jaustis lengvai – neapsunkus. Galiausiai, susitvarkius mitybą bei sportuojant – džiugina ir išvaizdos pokyčiai. Tačiau svarbiausia – savijauta, iš naujo atrasta meilė sau.

 

Darbas atneša „vaisių“

Agnė užsimena, jog šiame gyvenimo etape ji jaučia – darbas pagaliau atneša „vaisių“. Į ją kreipiasi vis daugiau klienčių, norinčių mitybos plano ar drauge sportuoti. Tuo pačiu, moteris kviečiama pravesti seminarus, treniruotes. O ir instagrame sekėjų skaičius vis auga – šiuo metu Agnę seka beveik 12 tūkst. žmonių. Socialiniame tinkle ji dalinasi motyvuojančiais patarimais, receptais, sporto treniruotėmis:  „Prieš maždaug dešimt ar vienuolika metų pradėjau vesti treniruotes. Pradžioje – net nemokamai, labai mažutėje, kambariuko tipo salėje be veidrodžių <...> labai daug dirbau, po truputį išsiprašiau daugiau. Dabar dirbu labai didelėje salėje su langais ir veidrodžiais – labai džiaugiuosi. Viską užsiauginau savo darbu pati, o ne per kažką. Vedu seminarus apie sveiką mitybą, treniruotes. Juk tik baigęs mokyklą direktoriumi nebūsi – reikia patirties, reikia darbo. Pagaliau darbas atneša ir „vaisių“ “ – džiaugiasi mano pašnekovė.

Paklausta, kokių ateities planų ji turinti, Agnė neslepia – šią vasarą jau gavo įdomių pasiūlymų. Vienas iš jų – trenerės darbas moterų sveikatingumo stovykloje, kuri vyks Svencelėje: „Ten bus pilna programa: ryte aš vesiu treniruotes – apšildysiu, o vėliau drauge eisime kaituoti. Vakare – visas „nukankinsiu““ – juokiasi trenerė užsimindama, kad šioje stovykloje ves ir seminarą apie sveiką mitybą.

Ateityje Agnė turi daug planų. Vienas iš jų – knyga: „Turėjau minčių ją išleisti jau šią vasarą. Bet tiek dirbau, tiek visko dariau, kad žiūriu – jau vasara atėjo, o aš nespėjau nei susirasti maketuotojo, nei kitais darbais pasirūpinti“ – juokiasi. Vis dėlto, knygos vizijos moteris neatsisako. Joje bus gausu įvairiausių sveikų receptų, kuriuos galima pagaminti greitai: „Knyga bus skirta moterims, kurios turi daug veiklos, bet nori pavalgyti skaniai, sveikai, greitai, o tuo pačiu pasiekti rezultatų“ – mudviejų pokalbį reziumuoja mitybos specialistė ir sporto trenerė Agnė Juknienė.

 

Autorė: Rut Javič