Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Seniausias pasaulio žmogus gyvena Izraelyje (pasaulyje)

2010-03-13
Paskelbk savo straipsnį

Kol mokslininkai stengiasi atrasti ilgaamžiškumo paslaptis ir plačiajai auditorijai siūlo vis naujus ilgo gyvenimo receptus, kai kurie senoliai dėlioja gyvenimiškas tiesas...

Šiuo metu į seniausio pasaulio žmogaus statusą ir įrašą Gineso rekordų knygoje pretenduojantis David Pur gyvena Izraelyje. Jam jau 115 metų! Tuo metu kai jis gimė, Osmanų imperija buvo didžiulė jėga, Iranas buvo žinomas kaip Persija, o pasaulis žavėjosi pirmu sukurtu filmu... Dabar 115 metų senolis gali pasigirti nemaža šeimyna: 9 vaikai, 18 anūkų, 56 proanūkių. Davidas su nekantrumu laukia pasirodant Gineso rekordų knygos atstovų.

Dirbo šacho patarėju

Vyras gimė 1895 metais, Persijoje (šiandien – Iranas). Jis buvo šacho patarėjas. „Šachas“ persų kalboje reiškia monarchą, karalių, imperatorių. Tuo metu pagrindinis Davido privalumas buvo įvairių kalbų mokėjimas, tarp jų persų, hebrajų, arabų, aramėjų ir prancūzų. 1948 metais vyras su šeima emigravo į Izraelį.

Meldžiasi kasdien

Prieš tris mėnesius senolis persikėlė gyventi į globos namus Rehovot mieste. Šeima vyrą lanko kiekvieną dieną. 115 metų senukas meldžiasi kasdien. Jis beveik nemato, tačiau atsimena visas žydų maldas ir Toros fragmentus. Davidas šmaikščiai juokauja, jog turėjo daug laiko išmokti atmintinai Biblijos tekstus.

Svarbiausia – neprarasti optimizmo

Kiekvieno žmogaus gyvenime yra akimirkų, kai apninka liūdesys ar užvaldo neigiamos emocijos. Prieš pusę amžiaus vyras palaidojo žmoną, o po to sekė šešios vaikų mirtys, gyvi liko tik trys, tačiau pasak Davido – svarbiausia neprarasti optimizmo. Negalima leisti, jog apniktų kartėlis ir kitiems pavydėti: „Pavydas yra daugelio ligų priežastis, ji gali net nužudyti. Negalima visą gyvenimą „arti“ vien dėl to, kad turėtum didesnį namą ar geresnį automobilį. Reikia džiaugtis tuo, ką turi!“

Štai ir jo sūnus Salim, įkopę į aštuntą dešimtį, giria nepalaužiamą tėvo optimizmą: „Jis visas problemas išsprendžia šypsenos pagalba. Man, deja, to padaryti nepavyksta, jau daugelį metu vartoju antidepresantus...“

Pusryčiams – 50 gramų degtinės ir sauja džiovintų vaisių

Japonas Tamoji Tabane, sulaukęs 113 metų teigė, kad ilgaamžiškumo paslaptis glūdi abstinencijoje, tačiau D. Pur tikrai abstinentu pavadinti negalima... Kasryt, nepiktnaudžiaudamas, vyras išlenkia 50 gramų degtinės ir suvalgo saują džiovintų vaisių – štai tokie pusryčiai. Vyro neaplenkė ir kitas neigiamas įprotis – rūkymas. Davidas rūkė iki 110 metų amžiaus, tačiau teisinasi, jog rūkymas jam nepakenkė, nes niekuomet stipriai į jį neįnikdavo.

Valgo daug vaisių ir daržovių

Davidas nepasitiki viešojo maitinimo įstaigomis ir mieste stengiasi nevalgyti: „Nežinia kaip dažnai keičiamas aliejus ir ar nesąmoningai nepraryjame „nuodų“... Vengiu mėsos ir kepto maisto, užtai valgau daug vaisių ir daržovių.“

Beje, mokslininiais tyrimais jau seniai patvirtinta, kad vegetarai gyvena ilgiau. Žinoma, vieningo ilgaamžiškumo recepto nėra, vis dėlto svarbu išlikti optimistais ir žiūrėti, ką valgome.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; israelnationalnews.com
Nuotraukos: emet.blog-city.com
Meniu.lt informacija