Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Savaitgalį išrinkti Lietuvoje geriausi kavos ruošėjai (papildyta)

2010-02-23
Paskelbk savo straipsnį

Savaitgalį Vilniaus „Akropolyje“ praūžė kavos mėgėjams ir profesionalams skirtas renginys „Kavos kultūros dienos 2010“. Jo metu buvo renkami geriausi Lietuvoje kavos ruošėjai (barista) ir piešimo ant pieno putos meistrai (Latte Art).

„Kavos kultūros dienos“ vyko šeštadienį ir sekmadienį. Per dvi dienas organizatoriai prekybos centro lankytojams išdalino kelis tūkstančius puodelių kavos ir išrinko Lietuvos kavos ruošimo čempionus, kurie birželį atstovaus mūsų šalį Pasauliniame kavos ruošimo čempionate, Londone.
Šis kavos ruošimo čempionatas buvo jau šeštasis. Šiemet jame varžėsi 17 kavos meistrų iš įvairių Lietuvos kavinių ir įmonių. Šeštadienį pasirodė visi dalyviai ir autoritetinga tarptautinė komisiją atrinko 6 finalistus, kurie sekmadienį pasirodė dar kartą. Taip pat sekmadienį piešimo ant pieno putos konkurse (Latte Art) varžėsi 3 šio meno specialistai.

Konkursuose buvo varžomasi pagal oficialias Tarptautinio Barista čempionato (WBC) taisykles, dalyvius vertino tarptautinė žiuri komisija, sudaryta iš patyrusių kavos ekspertų, atvykusių iš Kolumbijos, Kanados, Graikijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Estijos ir kitų šalių.

Kiekvienas kavos ruošimo čempionato dalyvis per 15 minučių turėjo paruošti po keturis puodelius espresso, cappuccino ir paties sukurto kavos gėrimo. Nors vertindami konkursantus teisėjai didžiausią dėmesį skyrė kavos skoniui, svarbi buvo kiekviena gėrimo ruošimo detalė: net parinktas muzikinis fonas, stalo serviravimas, vienos ar kitos kavos rūšies pasirinkimo argumentacija.

6-ojo Lietuvos kavos ruošimo čempionato prizininkai:
I vieta – Agnė Dirsaitė („Šviežia kava“, Vilnius), 455 taškai.
II vieta – Domas Ivonis („Vero cafe“, Vilnius), 440 taškai.
III vieta – Domas Balandis („Paulig“ atstovybė, Vilnius), 438.5 taškai.

Piešimo ant pieno putos konkurse (Latte Art) dalyviai turėjo per 8 minutes paruošti po du 3 skirtingų kavos gėrimų puodelius. Teisėjai vertino, ar dalyvių sukurti vaizdiniai atitinka piešinius, pagal kuriuos buvo dailinama kavos puta.  Taip pat buvo vertinamas ir kavos skonis bei atitikimas standartams. Šiame konkurse varžėsi tik trys kavos meistrai.

Lietuvos piešimo ant pieno putos konkurso dalyviai:
I vieta – Domas Balandis („Paulig“ atstovybė, Vilnius), 19 balų.
II vieta – Ina Poderytė („Vero cafe“, Kaunas), 18 balų.
III vieta – Laimonas Čepas („Eugesta“, Vilnius), 11.5 balų.

Abiejų konkursų laimėtojai Agnė Dirsaitė („Šviežia kava“, Vilnius) ir Domas Balandis („Paulig“ atstovybė, Vilnius) atstovaus Lietuvą pasauliniame kavos ruošimo čempionate, kuris vyks birželio 23-25 dienomis Londone.

Savaitgalį „Akropolyje“ šurmuliavo ne tik profesionalams skirti renginiai. „Kavos kultūros dienų“ metu iš kavos pupelių buvo sukurtas renginio logotipą vaizduojantis paveikslas. Beveik metro ilgio ir pločio paveikslą kūrė visi norėję prie meno dirbinio prisidėti praeiviai. Baigtą paveikslą aukcione įsigijo teisėjas iš Kanados ir pažadėjo, kad lietuvių sukurtas paveikslas papuoš vienos iš jo valdomų kavinių interjerą. PC „Akropolis“ lankytojai savaitgalį galėjo paragauti ir įsigyti pačių įvairiausių rūšių kavos ir užkandžių. Kasdien iki pietų organizatoriai išdalindavo po visus 2000 puodelių kavos, kuriuos buvo pasiruošę. Renginyje apsilankę vilniečiai ir miesto svečiai taip pat galėjo daugiau sužinoti ir apie kavos priedus, įvertinti pieno įtaką kavos kokybei, išbandyti namams skirtą kavos ruošimo įrangą ir sužinoti apie profesionalius kavinių ir barų kavos virimo aparatus. „Toks renginys reikalingas tiek profesionalams, tiek mėgėjams, kadangi jis padeda ištrūkti iš rutinos ir paskatina atsigręžti į kavos kokybę, išragauti platų kavos asortimentą ir, galbūt, atrasti naują skaniausią gėrimą“, – sakė viena iš renginio organizatorių Violeta Masteikienė.

Kasmetinius „Kavos kultūros dienų“ renginius ir kavos specialistų čempionatus organizuoja Ypatingos kavos asociacija (YKA), kuri yra SCAE asociacijos atstovė Lietuvoje. Organizatoriai dėkoja visiems rėmėjams, dalyviams ir žiūrovams, kurių dėka kasmet vyksta „Kavos kultūros dienos“.

6-ojo Lietuvos kavos ruošimo čempionato pusfinalio rezultatai:
Domas Balandis („Paulig“), 558.50 taškai.
Mindaugas Ryškus („Caffee inn“), 532.00 taškai.
Domas Ivonis („Vero Cafe“), 493.50 taškai.
Indrė Dukauskaitė („Vero Cafe“), 482.00 taškai.
Karolina Remeikaitė („Šviežia kava“), 464.50 taškai.
Agnė Dirsaitė („Šviežia kava“), 449.00 taškai.
Kristina Biriukaitė („Šviežia kava“), 426.00 taškai.
Paulius Vitkūnas („Vero Cafe“), 405.00 taškai.
Ieva Rupšytė („Vero Cafe“), 393.50 taškai.
Pranciškus Žukas (nepriklausomas dalyvis), 354.00 taškai.
Olga Mironova („Micotel Group“), 345.00 taškai.
Rapolas Vareika („Pink milk shake bar“), 328.50 taškai.
Elena Janavičiūtė („Sana Spa Vilnius“), 272.50 taškai.
Viačiaslav Lukačiov (nepriklausomas dalyvis), duomenys tikslinami.
Mantas Kanapeckas („Kavos ir ledų įranga“), diskvalifikuotas.
Laimonas Čepas („Eugesta“), diskvalifikuotas.
Jolita Nekrošiūtė („Caffe Mio“), diskvalifikuota.

Renginio nuotraukų galerija >>  

Daugiau informacijos: www.kavosdienos.lt

Meniu.lt ir YKA informacija
A. Zeigio nuotraukos