Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

“Šakės ir Šakutės” šeštadieniai kvies pabėgti nuo pasiutusio miesto ritmo

2019-04-25
Paskelbk savo straipsnį

Jau visai netrukus, balandžio 27 dienąTymo skveras taps jaukia bendruomenės susibūrimų vieta, kurioje “Šakės ir Šakutės” šeštadieniai kvies pabėgti nuo pasiutusio miesto ritmo.

Visą dieną trunkantis “brunch” ir  natūralus lėtas kaimo ritmas – unikalus „Šakės ir šakutės“ šeštadienių derinys. Organizatoriai kviečia lankytojus atsipalaiduoti ir pasimėgauti šefų improvizacijomis. Bent 30% produktų, skirtų patiekalams gaminti, atkeliaus iš Lietuvos ūkininkų daržų, taip skatinant vietinį verslą ir sezoniškumo pajautimą. Visi ūkininkai, bendradarbiaujantys su „Šakės ir Šakutės“ yra atviri, todėl turgelio svečiai, panorę sužinoti, iš kur atsiranda jų valgomas maistas, kokiomis sąlygomis ūkyje auginamos daržovės, galės užmegzti ryšį su jų augintojais.

Visą dieną trunkančio “brunch” metu skambės muzika iš plokštelių, veiks “vinilų” turgelis.

“Šakės ir Šakutės” renginių metu veiks maisto turgelis, kuriame bus prekiaujama naminiais pieno ir mėsos produktais, kiaušiniais, šviežiai kepta duona ir kitomis gėrybėmis. Nuo gegužės mėnesio atsiras galimybė įsigyti “Ūkininkų krepšelį” kupiną sezoninių daržovių ir vaisių. Bus pasiūlyti du krepšelių dydžiai už 10 arba 20 eurų. Kiekvieną jų sudarys skirtingų daržovių ir vaisių asortimentas. Gėrybės į turgelį ir “Ūkininkų krepšelį” atkeliaus is Tymo turgelio asociacijos, “Farmers Circle”, “Viva Sol” sodų, daržų ir daugelio kitų partnerių.

„Šakės ir Šakutės“ taps diskusijų ir eksperimentų erdve, kurioje bus galimybė išmokti įsirengti naminį daržą ar kompostą, iš nenešiojamų džinsų pasisiūti pirkinių krepšelį, ar atrasti atsakymus į klausimus kaip rūpintis savo aplinka ir miestu. Ką veikti ras ir mažieji turgelio lankytojai – žaisti kartu su cirko artistais ar edukaciniuose užsiėmimuose pažinti kokios skanios yra daržovės.

Laikas mąstyti, laikas ragauti, laikas klausyti ir išgirsti, laikas susiburti – kiekvienas gali sau leisti tokią lėtojo laiko prabangą.

“Šakės ir Šakutės” renginiai startuoja balandžio 27 dieną 13 val, kiekvieną šeštadienį iki pat rugsėjo. Deja, dėl blogo oro kartais renginiai gali ir neįvykti, bet apie tai visuomet iš anksto informuojama “Šakės ir Šakutės” Facebook paskyroje. Sekite naujienas!