Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rusijoje atidengtas neįprastas paminklas

2009-08-25
Paskelbk savo straipsnį

Nors paminklais dažniausiai įamžinami valstybei ar tautai nusipelnę žmonės, rusai nepamiršo ir apie gyvulį, kurio mėsa maitinasi milijonai žmonių. Išimo mieste (Rusija), vienoje aikštėje atidengtas paminklas kiaulei. Pastaroji sveria visą toną, tuo tarpu prie jos esantys paršiukai – nuo 30 iki 70 kilogramų. Vietinė valdžia tikina, kad netrukus kompoziciją turėtų papildyti ir dvi tonas sveriantis kuilys, pagamintas iš ketaus.

Kiaulei skirtas paminklas šiame krašte atsidūrė neatsitiktinai – Sibiro ūkiuose kiauliena buvo labai vertinama. Štai lašiniai, dar nuo XVIII amžiaus jie buvo bene vienas populiariausių produktų Išimo turguje. Tradicijos išliko iki dabar – svečius šeiminikai vaišina kiaulės kakta su krienais ar kepta kiaule, įdaryta koše. Aplinkiniuose kaimuose vienas iš tradicinių patiekalų – šaltos kiaulės kojos. Taigi, ne veltui šis gyvulys įamžintas paminklo formoje.

Vietinio muziejaus darbuotojai teigia, jog apie kiaulę ir padavimas yra, kuri sutvėrimo metu buvo kitokia nei įprasta dabar – ji galėjo didžiuotis ausinės ir sidabrinės spalvos šeriais. Deja, jos puikybė baigėsi, įkritus į purvą.

Kiaulės šeimynos paminklas pastatytas netoli civilinės metrikacijos biuro. Šio projekto entuziastai tikisi, kad užgims nauja tradicija, o ką tik žiedus sumainę jaunavedžiai trins kiaulės knyslę, tikėdamiesi, jog tai atneš turtus.

Vis dėlto su kiaule siejami ir neigiami žmonių bruožai. Vieną iš posakių, susijusių su šiuo gyvuliu, t.y. „prisigėrė kaip kiaulė“ daugiau nei prieš metus įamžinti nusprendė vienas Ukrainos skulptorius. Komsomosko mieste, šalia kavinės pastatytas, gulinčios ant pilvo kiaulės paminklas, kuri išvertusi kojas ir su snukį įbedusi į lovį. Taip skulptorius siekė pabrėžti, kad neverta prisigerti kaip kiaulėms.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; en.rian.ru
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija