Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rumunijoje svarstomas greito maisto mokestis

2010-01-10
Paskelbk savo straipsnį

Nors spaudoje jau pasirodė pranešimai, kad nuo kovo mėnesio Rumunija įves mokestį nesveikiems maisto produktams, o už tai gautas lėšas skirs sveikatinimo programoms, šios valstybės finansų ministras tikina, kad tai tik sumanymas...

Kaip žinia nutukimas sukelia daug socialinių bei sveikatos problemų. Dėl nutukimo gali išsivystyti II tipo diabetas, didesnė tikimybė sirgti kraujagyslių ir širdies ligomis. Visa tai sąlygoja ir gyvenimo trukmę ir pasidėjusį mirtingumą. Jei Rumunija sėkmingai įves greito maisto įstatymą, tai bus pirmoji tokia šalis pasaulyje.

Įstatymas tėra tik sumanymas...
Rumunijos finansų ministras, Sebastian Vladescu teigė, kad galutinis sprendimas dar nepriimtas: „Kalbėjau apie tai su sveikatos ministru. Pažiūrėsime, kas bus toliau, tačiau jokio sprendimo dar nepriėmėme, tai tik idėja.“

Pagal įstatymo projektą, pateiktą visuomenei, sveikatos ministro greito maisto mokestis įsigalios jau kovo 1 dieną. Jį turės mokėti juridiniai asmenys, kurie importuoja, gamina ar apdoroja greito maisto produktus, kurie turi daug druskos, cukraus ar priedų. Šiai kategorijai bus priskirti ir pyragaičiai, užkandžiai, bulvių traškučiai ir gazuoti gėrimai. Išimtį sudarys vanduo ir sultys.

Šis mokestis padidintų šių maisto produktų kainą, o gamintojus priverstų įmones iškelti į kitas šalis. Rumunijos valdžia mokesčio dydžio dar neatskleidžia. Surinktos lėšos bus skiriamos infrastruktūros gerinimui bei sveikatinimo programoms.

Ar įstatymas įsigalios ar ne, matyt sužinosime tik pavasarį, o gal finansų ministro šnekos skirtos nuraminti greito maisto gamintojus ir visuomenę?

Elena Germanovič
Šaltinis: romaniantimes.at
Nuotraukos: Corbis.com
Meniu.lt informacija