Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rugsėjo 8 d. Kaune vyks antrą kartą rengiamas augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas”. Jau paskelbta jo paskaitų programa.

2018-08-16
Paskelbk savo straipsnį

„Vegfest LT“ renginiai yra skirti populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenseną. Festivalis Kaune bus jau septintasis šio ciklo renginys, Kaune organizuojamas antrąjį kartą. Jį sudarys mugė, vyksianti rugsėjo 8 d. Nepriklausomybės aikštėje greta soboro bei paskaitų programa, rengiama rugsėjo 4-8 d. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje.

Į mugę susirinks daugiau nei pusšimtis veganiškų bei veganams draugiškų verslų iš Lietuvos ir užsienio. „Sulauksime ir nuolatinių renginio dalyvių, ir tų, kurie dalyvaus pirmą kartą“, - sakė renginio sumanytoja, Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškų produktų, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams ir t.t. „Bus galima ne tik paskanauti visokių įdomybių, bet ir daugelio prekių įsigyti pigiau nei parduotuvėse“, – žadėjo Ventė.

Paskaitų programa šiemet rengiama kartu su neseniai Kaune duris atvėrusia Gyvensenos medicinos klinika. Darbo dienomis paskaitos vyks nuo 17:30 val.: rugsėjo 4 d. – gydytojo Mindaugo Dūdonio paskaita „Gyvensenos įtaka sveikatai“, rugsėjo 5 d. – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorės mitybos mokslininkės Dalios Selmokienės paskaita „Optimali augalinė mityba rudenį. Mokslas ir praktika“, rugsėjo 6 d. – gydytojos, gyvensenos medicinos specialistės Eglės Minkevičienės paskaita „Gyvensenos medicina – padedame žmonėms, kad jie galėtų padėti patys sau“, rugsėjo 7 d. – sveikos gyvensenos populiarintojo Pauliaus Jaruševičiaus paskaita „Kodėl verta gyventi sveikai? Gyvensenos keitimo praktikos“. O rugsėjo 8-ąją, renginio dieną, 16 val. vyks sportininko, sporto trenerio ir mitybos specialisto Andžej Michmel paskaita „Energija, sveikata ir motyvacija: kaip jų pasiekti?“. Įėjimas į mugę bei paskaitas nemokamas.

„Vegfest LT“ idėją V.Viteikaitė atsivežė iš užsienio – Vakaruose panašūs renginiai organizuojami jau daugiau nei 30 metų ir sulaukia daugybės lankytojų. Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016 m. ir iškart išpopuliarėjo. Šiuo metu rengiami net keli „Vegfest LT“ renginiai per metus. Šį rudenį be festivalio Kaune bus surengtas ir nedidelis renginys sostinėje – „Vegfest LT Vilniaus ruduo“, kuris vyks rugsėjo 14-16 d. ir bus dešimtmetį švenčiančios Tautų mugės dalis.

Pasak Ventės, kuri veganiškai gyvena jau šešerius metus, rinktis veganizmą žmones skatina net kelios priežastys – visų pirma, nenoras savo reikmėms išnaudoti kitų gyvų būtybių, taip pat rūpinimasis sveikata bei aplinka. Visos didžiosios pasaulio sveikatos bei mitybos organizacijos augalinę mitybą pripažįsta kaip tinkamą žmogui ir sveikesnę nei mėsiška. Net itin konservatyvia laikoma Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad augalinė mityba tinka įvairaus amžiaus žmonėms, nuo kūdikių iki senolių, o mėsos gaminius priskiria pirmosios kategorijos kancerogenams. Itin didelė ir gyvūninės kilmės maisto vartojimo žala gamtai – būtent internsyvi gyvulininkystė kalta dėl didžiausių pasaulyje aplinkosaugos problemų.

Veganai nevartoja mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, atsisako su gyvūnais išbandytos ar gyvūninės kilmės ingredientų turinčios kosmetikos, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką, nejodinėja, nevažinėja kinkiniais. Veganizmo judėjimas gimė 1944 m. Anglijoje įkūrus Veganų bendriją – tai iki šiol veikianti ir pasaulyje labai įtakinga organizacija. Nuo pat jos įkūrimo pradžios veganų skaičius augo, tačiau labiausiai judėjimas išpopuliarėjo atsiradus internetui, o ypač – pastaraisiais metais. Laikoma, kad tai šiuo metu sparčiausiai populiarėjantis judėjimas pasaulyje. Jungtinėje Karalystėje per kiek daugiau nei metus veganų skaičius šoktelėjo nuo pusės iki trijų su puse milijonų, judėjimas taip pat labai populiarus Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, JAV, Kanadoje, Australijoje, Izraelyje, Rusijoje, o pastaraisiais metais ima populiarėti netgi musulmoniškose šalyse. Lietuvą veganų judėjimą pasiekė prieš maždaug dešimtmetį, o staigus augimas prasidėjo socialiniame tinkle „Facebook“ prieš penkerius metus atsiradus grupei „Lietuvos veganai“ – tai svarbiausia šalies veganų platforma internete, šiuo metu jungianti daugiau nei 25.000 narių.

„Rinktis veganizmą yra pakankamai daug priežasčių, žmones stabdo tik nenoras keisti įpročių ir įsitikinimas, kad augalinis maistas blankus. Tai visiška netiesa, ateikite į „Vegfest LT“ ir patys tuo įsitikinsite“, – žadėjo renginio organizatorė. Pasak jos, apsilankę renginyje nustebinti būna net užkietėję mėsėdžiai.

„Vegfest LT“ naujokai – tortinė „Gėrybė“ lanktytojams siūlys žaliavalgiškų tortų, pyragaičių ir nesaldžių užkandžių: viskas pagaminta nenaudojant gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių, glitimo, cukraus, konservantų ar dažiklių.

 Autorius: Elija Stonkutė

 

„Vegfest LT Kaunas“ paskaitų programa: