Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rozmarinas išvalo organizmą nuo toksinų (II dalis)

2010-08-13
Paskelbk savo straipsnį

Rozmariną reikėtų vartoti nedideliais kiekiais – keturiems asmenims arbatai paruošti užteks vieno arbatinio šaukštelio maltų rozmarino lapelių. Didesni rozmarino kiekiai gali būti kenksmingi, tuo tarpu nėščioms moterims jo iš vis nereikėtų vartoti. Ši žolelė praverčia ne tik virtuvėje, bet ir gali būti naudojama kaip vaistas.

Rozmarinas stabdo odos senėjimo procesą

Ši žolelė naudojama kosmetikoje ne veltui. Remiantis italų mokslininkų tyrimais iš Catania universiteto, rozmarino ekstraktas padeda apsaugoti atskirus odos ląstelių komponentus, kurie apsaugo nuo su senėjimu susijusių odos pažeidimų, pavyzdžiui raukšlių.

Padeda kovoje su vėžiu

Remiantis Slovakijos mokslininkų iš Slovakijos mokslų akademijos vėžio tyrimo instituto rozmarino ekstraktas gali žymiai padėti apsaugoti DNR nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Rozmarine yra daug antioksidantų, o taip pat vitamino E, kuris taip pat yra galingas antioksidantas. Kitų tyrimų duomenimis, rozmarinas gali apsaugoti nuo krūties vėžio.

Išvalo organizmą nuo toksinų

Prancūzų mokslininkai iš Nacionalinio agronominių tyrimų instituto, įsikūrusio Dijon vietovėje, nustatė, kad rozmarinas skatina detoksikuojančius fermentus šalinti kenksmingus toksinus iš kepenų. To pasekoje kepenys veikia efektyviau, o ž mogus jaučiasi sveikesnis bei turi daugiau energijos.

Nuoviras iš rozmarino lapų:

* padidina skrandžio sulčių išsiskyrimą,
* gerina apetitą ir virškinimą,
* pasižymi šlapimą varančiomis ir tulžį varančiomis savybėmis,
* stiprina organizmą,
* pasižymi antibakteriniu poveikiu,
* gerina kraujotaką,
* malšina reumatinius skausmus.

I straipsnio dalis>>

Elena Germanovič
Šaltinis: nawidelcu.pl; thehealthierlife.co.uk
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 08 13