Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

ROMENGO dovana G. Bregovičiaus, E. Kusturicos ir Gogol Bordello gerbėjasms!!!

2012-08-19
Paskelbk savo straipsnį

Plačiau apie žaidimą tai www.gmgyvai.lt

http://www.facebook.com/gmgyvai

2012 m. rugpjūčio 19 d., Vilnius Pirmojo Lietuvoje world music festivalio „Pasaulio muzika gyvai ’12“ metu Vilniaus ir Kauno muzikos mylėtojai turės unikalią galimybę pajusti ugningos čigoniškos muzikos dvasią iš Vengrijos. „GM Gyvai“ džiaugiasi Lietuvos publikai pristatydami temperamentingą bei  gerai žinomą romų grupę „Romengo“, kurios nariai jau daugybę metų dega meile tradicinei muzikai.

„Romengo“ atliks ne tik savo kūrinius, bet ir tradicines dainas, „paveldėtas“ iš savo šeimų, kurių ištisos kartos vertėsi arklių pardavinėjimu ir peilių galandinimu, teigia festivalio organizatorius Žilvinas Švarplys. – O dainuojama bus apie kasdienį romų gyvenimą – šeimą, vaikus, meilę, klastą ir keliones. Klausytojų simpatijų tikrai sulauks ir grupės vokalistė, sugebėjusi savo pasirodymus šeimos rate perkelti į didžiąją sceną“.  

Unikalų skambesį grupei suteikia archajiniai ritmo „instrumentai“ – skardiniai bidonai ir mediniai šaukštai. Ugningos dainos, atliekamos akompanuojant gitarai, kontrabosui bei smuikui, išlaiko autentiškumą ir kartu naujai atskleidžia romų švenčių, susibūrimų dvasią.

 „Romengo“ grupės nariai muzikuoja nuo pat vaikystės. Dauguma jų muzikinę patirtį sukaupė grodami įvairiuose Vengrijos kolektyvuose. Monika Lakatos romų susibūrimuose ir ceremonijose dainavo ir šoko nuo vaikystės, o į didžiąją sceną įžengė 1994 metais – parengė savo muzikinį repertuarą bei įsitraukė į teatro „Holdvilág“ veiklą, kuriame pasirodydavo kaip dainininkė, šokėja, komikė. Laimėjusi Vengrijoje populiarių konkursą „Ki mit tud“, Monika išgarsėjo visoje šalyje.

Monikai scenoje talkina keturi talentingi muzikantai. Jos vyras Mihály „Mazsi“ Rostás (vokalas, gitaros, oral bass) tradicines romų dainas dainuoti mokėsi iš savo senelio, žinomo Vengrijos čigonų pasakotojo. Jauniausias grupės narys Misi Kovács (smuikas) buvo pastebėtas dėl savo meilės vengrų folklorinei muzikai ir 2005 m. pakviestas prisijungti prie kolektyvo. Vienas iš „Romengo“ įkūrėjų János „Guszti“ Lakatos (oral bass, skardinis bidonas, šokiai) trylika metų grojo ir šoko ansamblyje „Ando Drom“ ir sulaukė tarptautinio pripažinimo, o Csaba Novák (kontrabosas), prieš atrasdamas world muzikos stilių, grojo daugybėje orkestrų.

„Romengo“ Vilniuje apšildys Lietuvoje tikrą Balkanų, klezmerių bei čigoniškos muzikos madą pradėjęs DJ kolektyvas Baltic Balkan. Šiandien jie gali didžiuotis savo pasirodymus surengę daugelyje Europos miestų. Baltic Balkan žada gerą koncerto pradžią, o po koncerto bendrą jamsession su svečiais.

Rugpjūčio 22d. 19val. Vilniaus mokytojų namų kiemelis ( Vilniaus g. 39/6, Vilnius)

Rugpjūčio 23d. 19val. Ryšių istorijos muziejaus kiemelis ( Rotušės s. 19, Kaunas )

Daugiau informacijos:

www.gmgyvai.lt

http://www.facebook.com/gmgyvai

Romengo

Žilvinas Švarplys,
Festivalio „Pasaulio muzika gyvai ‘12“ organizatorius

zilvinas@gmgyvai.lt
+370 686 13883