Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Riešutų valgymas sumažina cholesterolio kiekį

2010-05-12
Paskelbk savo straipsnį

Riešutų valgymas gali sumažinti cholesterolio kiekį. Tokias išvadas skelbia JAV mokslininkai.

Kaip praneša BBC, apžvelgus 25 tyrimus ir ištyrus 600 žmonių, mokslininkai pastebėjo, kad žmonės, kurie kasdien suvalgo vidutiniškai 67 gramus riešutų, cholesterolio kiekį sumažina 7, 4 procentais. Amerikos Loma Linda universiteto tyrėjų komanda mano, kad riešutai gali trikdyti cholesterolio absorbcijai.

Mokslininkai teigia, kad riešutai - svarbi kasdienio raciono dalis, tačiau reikėtų vengti valgyti saldintus ar druska pagardintus riešutus.  „Beveik visos riešutų rūšys teigiamai veikia cholesterolio kiekį. Tačiau reikėtų vengti sūdytų riešutų aludėse ar saldintų riešutų“, - teigė tyrimo autorė Joana Sabate.

Tyrimo metu žmonės 67 gramus riešutų valgė nuo 3 iki 8 savaičių. Eksperimento metu buvo pastebėti ne tik cholesterolio kiekio sumažėjimas, bet ir trigliceridų kiekio sumažėjimą. Tiesa, riešutų poveikis buvo mažesnis antsvorio turintiems žmonėms.Nuotrauka: inmagine.com
2010 05 12