Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Restorano apžvalga: „RIEKĖ bistro“

2018-11-05
Paskelbk savo straipsnį

Posakis „Visur gerai, bet namie geriausia“ žinomas tikrai kiekvienam. Man namai asocijuojasi su ką tik iš orkaitės ištrauktu obuolių pyragu, cinamono kvapu, užtvindžiusiu visus namus, ir židinyje spragsinčiomis malkomis. Tiesa, ne visuomet pavyksta sugrįžti taip dažnai, kaip norėtųsi, tačiau tuomet į pagalbą ateina Vilniuje esantis restoranas „RIEKĖ bistro“.

Mažas, tačiau tuo pačiu ir erdvus, jaukus, su besismelkiančiais saulės spinduliais, jaukiu židiniu, skaniu maisto ir maloniu aptarnavimu – toks yra viename gražiausių Vilniaus mikrorajonų – Žvėryne – įsikūręs restoranas. Ir čia tikrai nerasite dešimties puslapių valgiaraščio ar pompastika dvelkiančių interjero detalių. Namų jaukumu dvelkiančiame restorane kiekvienas pasijus tarsi namuose.

Mažoje salytėje yra vos septyni staleliai, o tarp jų it vijurkas sukasi viena, tačiau labai maloni, padavėja. Ji savo šypsena tikrai prisideda prie jaukios atmosferos sukūrimo.

Vos tik ant mūsų stalo atsiranda valgiaraštis, nuodugniai jį peržvelgiame. Restoranas „RIEKĖ bistro“ savo svečiams siūlo įvairių užkandžių: keptas daržoves, krevetes, anties sparnelius, gruzdintus kalmarų žiedus, sūrių ir mėsų rinkinius. Taip pat galima išsirinkti iš kelių įvairių rūšių salotų bei sriubų. Pagrindiniams patiekalams siūlomas vištienos iešmelis, šonkauliukai, anties krūtinėlė, ėriena, menkė, jautienos kepsnys, įvairių rūšių makaronai.

Pasiklydusios tarp patiekalų įvairovės, paprašome padavėjos pagalbos. Ji nė nemirktelėdama mums pasiūlo išbandyti dienos pietų pasiūlymą – čia, pasak jos, jų paragauti privalo kiekvienas. Išgirdusios, kad pietums „RIEKĖ bistro“ šiandien siūlo trintą daržovių sriubą, grikių miltų blynelius, kiaulienos iešmelį su daržovėmis ir bulvėmis, tikrai nebedvejojame.

Kadangi lankomės jau antroje dienos pusėje, restorane esame visiškai vienos, todėl ant mūsų stalo vos už kelių akimirkų garuoja šiltutėlė sriuba. Prie jos taip pat patiekiama ir maža bandelė su gabalėliu sviesto. Kol ragaujame malonios tekstūros, skoningą ir labai sočią sriubą, dairomės po erdvę. Sienas puošia ne tik margos plytelės, primenančios Lisaboną, bet taip pat ir Algio Kriščiūno paveikslai, milžiniška knygų lentyna, įvairios lemputės bei augalai. Interjeras urbanistinis ir minimalus, tačiau labai jaukus.

Akims sekant ir stebint neįprastą erdvę, šios užkliūva už padavėjos, nešinos pagrindiniais patiekalais. Grikių blyneliai skęsta sūrio padaže, o garuojantis kiaulienos iešmelis su šviežiomis daržovėmis ir bulvėmis nuspalvina ir užpildo visą kvapų bei skonių paletę. Tiesa, po sočios sriubos įveikti keturis blynelius – tikrai ne juokas, todėl gali prireikti ir pagalbos, tačiau jiems priekaištų mes neturime. Kiaulienos iešmelis taip pat palieka labai gerą įspūdį – mėsa minkšta, sultinga ir skoninga, ne per sūri. Kartu patiekiamų daržovių bei bulvių kiekis – puikiai apskaičiuotas, todėl lėkštė lieka tuštutėlė.

Žinoma, jokie geri pietūs negali baigtis be deserto – mes išsirenkame maskarponės sūrio desertą ir apelsinų pyragą su morengu. Vienas kitam nelygūs desertai nustebina skonių įvairove bei estetišku vaizdu lėkštėje.

RIEKĖ bistro“ – jaukus, unikalus ir minimalizmu dvelkiantis restoranas Vilniaus širdyje, Žvėryno mikrorajone. Čia galima mėgautis įvairiais ir moderniais patiekalais.

Sąskaita: už pietus dviem paklojame 22 EUR. Trinta daržovių sriuba – 1,80 EUR, Grikių miltų blyneliai su sūrio padažu – 3,60 EUR, kiaulienos iešmelis su šviežiomis daržovėmis ir bulvėmis – 4,60 EUR, maskarponės sūrio desertas 3 EUR, apelsinų pyragas su morengu – 2 EUR, gėrimai – 5,20 EUR.

Interjeras: 5/5 restorane vyrauja minimalizmas. Cokoliniame aukšte įsikūręs restoranas maloniai skęsta pro langus prasiskverbiančiuose saulės spinduliuose. Gausu įvairių modernių paveikslų, stovi židinys.

Aptarnavimas: 5/5 Padavėja labai maloni ir besišypsanti, sukurianti emociją tarsi būnant namuose. Padėjo išsirinkti patiekalus, maloniai rekomendavo ir aptarnavo.

Maistas: 5/5 Visi patiekalai buvo unikalūs, paprasti, tačiau tikrai nuostabaus skonio. Grikių blyneliai ir kiaulienos iešmelis paliko malonų įspūdį, vien dėl jų norisi sugrįžti tikrai dar ne kartą.

Bendras vertinimas: 5/5

Elena Jančiukaitė  @Meniu.lt