Restorane „Hospitalis“ – kaip ligoninėje (svetur)

Restorane „Hospitalis“ – kaip ligoninėje (svetur)

Jei atsidursite Rygoje, būtinai apsilankykite pačiame neįprasčiausiame restorane Latvijoje – „Hospitalis“. Nenustebkite, kai patiekalus jums patieks medicininėse kiuvetėse.

Įstaigos atmosfera dvelkia ligonine, o lankytojai pasijunta tarsi pacientai. Įkurti tokį keistą, gal net šokiruojantį restoraną sugalvojo vienoje Rygos ligoninių dirbantis gydytojas Maris Revaldsas. Padavėjos, dėvinčios medicinos seserų aprangą, pietus ar vakarienę jums atneš ant medicininių padėklų. Užsukusius pasodins ne prie įprastų, o prie operacinių stalų. Turbūt sunku jaukiai jaustis sniego baltumo, sterilioje salėje, kurios sienos nukabinėtos skalpeliais, pincetais, operacinėmis žirklėmis... Užsukusieji į „konsultacijos kabinetą“, gali atsisėsti ir į odontologo ar ginekologo kėdę.

Patys drąsiausi vakarieniauti kviečiami į lavoninę arba „psichiatrinę“ salę rūsyje, kur koridorius puošia kreivi veidrodžiai, o sienos ir lubos apmuštos veltiniu. Šio „medicininio“ restorano baldai, įrankiai – autentiški, kai kurie paimti net iš ligoninių.

Kolegos su entuziazmu sveikino Marį Revaldsą ir net patarinėjo, kaip įrengti interjerą. Ir nors medicina mažai asocijuojasi su aukštos klasės virtuve, nuo trokštančių vakarieniauti „Hospitalis“ sunku atsiginti.

Ponas Revaldsas nori ne tik nustebinti publiką išskirtiniu interjeru, bet ir sukurti rimtą restoraną, galintį konkuruoti su pasaulio šalių sostinių aukštos klasės maitinimo įstaigomis. Kurdamas meniu, įkūrėjas pasikvietė į talką geriausius Latvijos virėjus. Plačiame valgiaraštyje yra jūrų produktų, europietiškų ir, žinoma, latviškų patiekalų. Klientui pageidaujant, kai kurie iš jų patiekiami kolbose ar menzūrėlėse...

Turbūt pagalvosite, jog tai ideali vieta mėgstantiems šiurpius dalykus. Visai ne! Juodas savininkų humoras taip patiko latviams ir Latvijos svečiams, jog norintys patekti į „Hospitalis“ staliuką turi rezervuoti beveik prieš mėnesį.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.corporeality.net; www.hospitalis.lv
Nuotraukos: www.corporeality.net; www.hospitalis.lv
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną