Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rekordas: kilogramas stintų - daugiau nei 18 litų

2010-11-23
Paskelbk savo straipsnį

Uostamiesčio turgavietėse jau pasirodė pirmosios stintos. Tačiau šių šviežiais agurkais kvepiančių žuvų kainos stebina – už stintų kilogramą prekeiviai prašo po 18 litų.

Naujojoje turgavietėje šviežiomis stintomis prekiaujančios moterys tvirtino, kad stintų sezonas dar neprasidėjo, tad norintiems pirmiesiems jų paskanauti tenka pakratyti pinigines. Prekeivės tvirtino, jog kasdien žvejai į prekybą atveža vos po 10–15 kg šių žuvų.

„Stintų nėra tiek daug, kad jos kainuotų pigiai. Kai bus pilna turgavietė, tuomet ir kainos kris. Dabar žuvų labai mažai – žvejai vos dėžę kitą atveža, tad stintas greit parduodame“, – paaiškino viena pardavėjų.

Praėjusiais metais stintos Klaipėdos turgavietėse kainavo nuo 8 iki 15 litų už kilogramą.

Įsigyti šviežių stintų šiuo metu įmanoma ir kai kuriuose Klaipėdos prekybos centruose – čia kilogramas šių žuvų kainuoja 14 litų. Tačiau šios stintos ne lietuviškos, o atvežtos iš kaimyninių šalių.

Kur kas daugiau stintų prekyboje turėtų atsirasti tik prieš Kalėdas, nes, anot žvejų, stintos jūroje ir mariose įprastai pasirodo tik gruodžio pradžioje.

Pasak Žuvininkystės įmonių asociacijos „Lamperta“ prezidentės Sigitos Jokubauskienės, greičiausiai pirmosios stintos pasirodė tik Baltijos jūros priekrantėje, Kuršių mariose jų dar nėra.

„Man dar neteko girdėti, kad jau kimba stintos. Stintos dažniausiai pradeda kibti tik gruodį, o kartais tik sausį. Viskas priklauso nuo oro. Kol kas šioms žuvims dar trūksta šalčio, tad, matyt, pirmosios čia užklydo atsitiktinai“, – svarstė S.Jokubauskienė.

Šios žuvys įprastai migruoja iš šiaurės pusės į Nemuno deltą, kur yra jų nerštavietė. Prasidėjus tikrajam stintų sezonui jos iš pradžių buriuojasi Melnragėje, prie uosto vartų. Vėliau žuvys plaukia į Kuršių marias, iš kur pasiekia Juodkrantės, Preilos, o paskiausiai ir Nidos krantus.

Kristina Paukštytė
Vytauto Laiudanskio nuotr.

 

2010 11 23