„Red Bull“ – pavojingas sveikatai

„Red Bull“ – pavojingas sveikatai

Energinį gėrimą „Red Bull“ žino visi. Jį geria išties daug žmonių. Tačiau australų mokslininkai nustatė, kad pakanka vienos šio gėrimo skardinės, kad būtų sukeltas širdies priepuolis ar insultas jaunam ir visiškai sveikam žmogui. Reklama, anot kurios „Red Bull“ suteikia sparnus, žavi ir atkreipia ne vieno dėmesį. Beje, Lietuvoje ši reklama laikinai sustabdyta.

Gėrimas, kuriame yra didelis kofeino kiekis, ypač populiarus jaunimo tarpe. Pastarosios amžiaus grupės žmonės nevengia jį maišyti net su alkoholiu. Gėrimo „gimdytojai“ sako, kad „Red Bull“ ne tik suteikia energijos, bet ir atgaivina protus bei išsekusius kūnus. Pažvelkime iš kitos pusės. Jei žmogaus organizmas reikalauja poilsio, ar stimuliuodami jį energiniais gėrimais nedarome jam žalos?.. Medicinos specialistai greičiausiai pasakytų – taip.

Štai tie patys australų mokslininkai nusprendė atlikti nedidelį tyrimą su savanoriais, kad nustatytų, kaip žmogaus organizmą veikia „Red Bull“. Keliems trisdešimtmečiams jaunuoliams, kurie neserga širdies ir kraujagyslių ligomis, buvo duota išgerti po vieną skardinę energinio gėrimo. Po to buvo patikrintas širdies darbas, kraujo spaudimas. Paaiškėjo, kad net nedidelė dozė gėrimo sukėlė simptomus, dėl kurie gali atsirasti minėtos ligos. Tačiau tyrėjai sako, jog vienoje skardinėje „Red Bull“ yra apie 80 miligramų kofeino, beveik tiek pat, kiek kavos puodelyje. Kai kuriose šalyse šis gėrimas uždraustas. Norvegija, Urugvajus ir Danija neišduoda net leidimų prekiauti šiuo „sparnuotuoju gėrimu“. Tačiau, nepaisant visokių draudimų, „Red Bull“ sėkmingai pardavinėjamas. Vien pernai jo buvo parduota 3,5 mlrd. skardinių 143 pasaulio šalyse.

Pagal MIGNews parengė Jolanta Kahveci
Nuotrauka: wired.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną