Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Prognozė: maistas iki 2030-ųjų pabrangs dvigubai

2011-06-01
Paskelbk savo straipsnį

Pagrindinių maisto produktų kainos per dvidešimt metų išaugs daugiau nei dvigubai, jei pasaulio lyderiai nesiims reformų, įspėja Didžiosios Britanijos visuomeninė organizacija „Oxfam“.

Prognozuojama, kad vidutinės populiariausių grūdų kainos augs nuo 120 iki 180 proc., o labiausiai kainas augins klimato kaita. Todėl visuomenininkai ragina pasaulio lyderius gerinti maisto rinkos reguliavimą ir sukurti globalų kovai su klimato kaita skirtą fondą.

Pasak „Oxfam“, balandį, lyginant su kainomis prieš metus, maistas pasaulyje jau buvo pabrangęs 36 proc. Daugiausiai įtakos kainų kilimui esą turėjo problemos Viduriniuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje.

„Oxfam“ ragina pasaulio lyderius susitarti dėl naujų taisyklių valdant maisto rinkas, įvesti daugiau skaidrumo. Taip pat visuomenininkai siūlo valstybėms didinti maisto rezervus, nebeskatinti biodegalų gamybos, bet padėti išsilaikyti mažų fermų savininkams, ypač moterims.

„Vienas iš septynių žmonių mūsų planetoje kasdien alksta, nors žemė išgali išmaitinti visus savo gyventojus“, – sako „Oxfam“ vadovė Barbara Stocking, ragindama iki gruodį vykstančios Jungtinių tautų konferencijos jau įkurti globalų fondą, skirtą kovai su klimato kaita.

Nuotrauka: inmagine.com
Šaltinis: 15min.lt

2011 06 01