Prancūzų vyndariai siūlo išsinuomoti vynuogių krūmų

Prancūzų vyndariai siūlo išsinuomoti vynuogių krūmų

Ar kada nors atidarydami vyno butelį svajojote apie nuosavą vyninę? Šiuo metu kelios vyninės, išsidriekusios skirtinguose Prancūzijos regionuose, siūlo jums įgyvendinti savo svajonę.

Globalėjančiame pasaulyje parduodama praktiškai viskas – komercija pereina į kitą lygmenį. Todėl vartotojų dėmesį patraukia originalūs pasiūlymai, tokie kaip šis: už atitinkamą mokestį siūloma metams išsinuomoti 12 arba 24 vynuogių krūmus.

Šio originalaus sumanymo pradininkais buvo vyno gamybos specialistas Stephane Queralt, informatikas Laurent Bazet ir Patrick Saurel, Chateau Montana, vyninės „Banuls dels Aspres“, esančios Rousillon regione, savininkas. Vėliau iniciatyvos ėmėsi ir kitos vyninės, taigi asortimentas buvo paįvairintas, o šiuo metu galima pasirinkti vieną iš keturių regionų: Rousillon, Bordeaux, Champagne ir Bandol.

Kiekviename regione vynas gaminamas iš skirtingų vynuogių rūšių: Rousillon regione raudonas vynas gaminamas iš Carignan, Grenache Noir ir Syrah vynuogių; Bordeaux regione – iš Cabernet Sauvignon ir Merlot vynuogių; Bandol regiono vyninėje, taip pat kaip ir Rousillon bei Bordeaux, gaminamas raudonas vynas, tačiau iš Mourvedre, Grenache, Cinsault ir Syrah vynuogių. Champagne regione įsikūrusi vyninė leis jums pasijusti tikru karaliumi: galėsite mėgautis nuosavais 12 ar 24 šampano buteliais, kurių turinys pagamintais iš Chardonnay ir Pinot Noir vynuogių.

Užsisakę „Mes Vignes“ („Mano vyninė“) paketą, paštu gausite išsamią informaciją apie vyninę, vyndario sertifikatą, vyndario kalendorių, žemėlapį, kuriame pavaizduotas sklypas, dirvožemio pavyzdį, prisijungimo duomenis, su kuriais per internetą galėsite stebėti ištisus metus jūsų sklype atliekamus darbus, o taip pat vynuogių krūmą, kurį galėsite pasisodinti prie namų, ir sezono pabaigoje – išsvajotus vyno butelius. Pastarųjų kiekis atitinka išsinuomotų vynuogių krūmų skaičių: 12 arba 24. Jeigu pageidausite apsilankyti sklype, reikės susitarti iš anksto, kadangi vien Rousillon regiono vyninės plotas siekia 20 hektarų, o vynuogių krūmai susodinti 4,5-5 tūks. hektarų plote. Todėl vyninių savininkai tikrai nesitiki, kad visi naujai iškepti „vyndariai“, turintys tik po 12 ar 24 krūmus, asmeniškai lankysis sklypuose.

Priklausomai nuo pasirikto regiono, galėsite dalyvauti vyno maišymo procese arba gilintis į šampano gamybos paslaptis. Derliui sunokus, vynuoges surinkti galėsite patys – jus apmokys ir patarimus dalins paskirti konsultantai. Galiausiai jums bus suteikta proga apsilankyti pačioje vyninėje, degustuoti vynus bei dalyvauti iškilmingoje vakarienėje vyninės teritorijoje. Kai vynas bus supilstytus į butelius, ant etikečių puikuosis jūsų pavardė. Tik už jų pristatymą į namus teks susimokėti patiems.

12 vynuogių krūmų galima išsinuomoti už 195, o 24 – už 265 eurus. Daugiau teks sumokėti, jeigu nuspręsite pasigaminti šampano. Kaip žinia, šiame regione auginamos pačios brangiausios pasaulyje vynuogės, todėl už 12 krūmų nuomą metams teks pakloti nuo 395 eurų, tačiau galėsite mėgautis nuosavu karališku gėrimu.

Parengė Elena Germanovič
Išsamesnė informacija pateikta http://www.MesVignes.com.
Šaltinis: kurdesz.pl; MesVignes.com
Nuotrauka: vinopsis.typepad.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną