Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Prancūzų mokslininkai siūlo geriausią šampano pilstymo būdą

2010-10-11
Paskelbk savo straipsnį

Kol visas pasaulis laužo galvą ties nanotechnologjomis, prancūzų mokslininkai susirūpinę putojančio vyno burbuliukų išsaugojimu. Pasirodo, be šis žavingas gėrimas gali tapti tiesiog rūgštus, o nenaudėliai barmenai bei someljė vis dar pilsto jį neteisingai.

Prancūzijoje restoranuose, kavinėse bei baruose šampanas ir putojantis vynas pilstomas tradiciškai: ant stalo stovinti taurė pripildoma gėrimo. Tuo tarpu Reimso mokslininkų grupė teigia, kad tokiu būdu pilstomas gėrimas praranda anglies dioksidą ir putoja trumpiau. Burbuliukai pakelia į šampano paviršių aromatinius junginius, kurie ir suteikia gėrimui nepakartojamo aromato. Bubuliukai taip pat padeda geriau pajusti gėrimo skonį. Mokslininkai teigia, kad šampaną ir putojantį vyną reikėtų pilstyti panašiai kaip ir alų – taurę palenkti ir tik tada pilti gėrimą palaipsniui mažinant kampą.

Iš kur atsiranda šampano burbuliukai? >>

Tuo tarpu prancūzų gėrimų žinovai teigia, kad šampano pilstyti kaip alų tiesiog nepridera. Anot vieno Prancūzijos viešbučio someljė, jį reikėtų pilstyti kaip vyną su išskirtinėmis savybėmis, kurį lydi pakyli nuotaika, o ne kaip rudą gėrimą su vulgaria puta.

Prancūzų gamintojai išleido naujas taures. Pasak jų, šios taurės padės išsaugoti stebuklingus šampano burbuliukus, pilstant gėrimą tradiciniu būdu.

Šampano užkulisiai>>

Elena Germanovič
Šaltinis: rian.ru
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 10 11