Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pozityvūs jausmai apsaugo nuo širdies ligų

2010-03-03
Paskelbk savo straipsnį

Mokslininkai tikina, jog neverta pasiduoti slogiai nuotaikai, ją kuo greičiau reikia vyti šalin. Pasirodo, pozityviai mąstantiems žmonėms tikimybė susirgti širdies ligomis kur kas mažesnė nei pesimistams. Keli patarimai, kaip pagerinti nuotaiką!

Nors šiais laikais sunku išlikti pozityviems, naujausių tyrimų duomenimis, laimingiems ir patenkintiems žmonėms tikimybė susirgti širdies ligomis kur kas mažesnė. Tyrimas vyko 10 metų, jo vadovė, daktarė Karina Davidson su kolegomis stebėjo 1 739 pacientų sveikatą. Iš pradžių buvo nustatomas pacientų polinkis į depresiją, pyktį, priešiškumą bei sugebėjimą reikšti pozityvias emocijas: džiaugsmą, susižavėjimą ir entuziazmą.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad pesimistams tikimybė gauti širdies smūgį didesnė net 22 procentais. Tai pirmas toks pobūdžio tyrimas. Straipsnis publikuotas leidinyje „European Heart Journal“.

Žinoma, visiems pasitaiko pilkų ar net juodų dienų, kai esame suirzę, pikti, nusiminę... Kaip pagerinti nuotaiką? Tai, kaip jaučiamės priklauso ir nuo maisto, taigi pasilepinkite šiais produktais, kuriuose gausu nuotaiką keliančių medžiagų:

* riešutai;
* šokoladas;
* sūris;
* kiaušiniai;
* avižiniai dribsniai ir grikiai;
* bananai;
* ryškios daržovės ir vaisiai;
* žuvis;
* vištienos sultinys;
* jūros kopūstai;
* kava ir arbata;
* saldumynai;
* neriebūs produktai.

Šiame sąraše tikrai atrasite sau tinkamų maisto produktų, tad kiekvieną dieną galite mėgautis vis skirtingu.

Daugiau apie geros nuotaikos dietą>>

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; buzz7.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija