Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija pristatė šventinių valgiaraščių idėjas

2012-12-14
Paskelbk savo straipsnį


Prezentacijos organizatoriai siekė sukurti neeilinį renginį, atsisakant ilgų teorinių prezentacijų, o labiau  susitelkiant į patiekiamų išskirtinių produktų ir patiekalų aromatus, skonius bei derinimo ir degustavimo principus. Tad renginio metu buvo pateikti nekasdieniai produktai, patiekalai bei išskirtiniai indai.

Ant staliukų išdėliotuose valgiaraščiuose perskaitę viliojančius patiekalų pavadinimus, LRVVKA  prezentacijos svečiai nekantriai laukė jų pristatymo ir degustacijos.

Šventinį valgiaraštį sudarė

  • Šviežiai rūkytų juodadėmių menkių ir krevečių kapotinis su agurkų želė, marinuotais burokėliais bei krienų ir kefyro espuma. Patiekalą gamino restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas, produktus tiekė: žuvies produktai UAB „Euribija“, kiti produktai: UAB „Desita“, UAB „Sanitex“ PROMO Cash&Carry.
  • Triušienos kepenėlių, šlaunelių ir nugarinės trio su persimonais, spanguolėmis, kriaušėmis, imbierais ir morkų dulkėmis; Patiekalą gamino restorano „Neringa“ virtuvės šefas Darius Dabrovolskas, produktus tiekė: UAB „Sanitex“ PROMO Cash&Carry, prieskoniai “Santa Maria”.
  • Moliūgų ir obuolių sriuba su traškiais sūrio kubeliais, Parmos kumpio milteliais ir varškės sūrio kremo putomis. Patiekalą gamino restorano „Steakhouse Helios“ šefė Honorata Lyndo, produktus tiekė: UAB „Sanitex“ PROMO Cash&Carry, „Farm Frites”, „Reaton”, prieskonis šafranas - „Santa Maria”.
  • Jautienos išpjovos kepsnys su kakavos vaisių plutele, spanguolių ir raudonojo vyno padažu, baravykų muslinu, petražolių putėsiais bei paryžietiškomis bulvytėmis, pagardintomis šūkytos šoninės traškučiais; Patiekalą gamino restorano „California Gourmet“ šefė Aldona Gečienė, produktus tiekė: UAB „Sanitex“ PROMO Cash&Carry, Farm Frites, UAB „Dasita”, prieskoniai „Santa Maria”.
  • Mandarinų panakota, marinuoti mandarinai su apelsinų traškučiais, vaniliniais ledais ir karamelizuotu ? šokoladu. Patiekalą gamino restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas, produktus tiekė: UAB „Nestle Baltic's“ (ledai), UAB „Dasita“, UAB „Sanitex“ PROMO Cash&Carry.

Šaltuosius užkandžius ir desertą gaminę Asociacijos nariai, restorano „Neringa“ virtuvės šefas Darius Dabrovolskas ir restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas teigė, kad svarbiausia, norint pelnyti kliento dėmesį, yra netikėtumas -  „Netikėtumas valdo! Neįprasta ir įdomu tai, kad šaltojo patiekalo visi garnyrai yra kreminės konsistencijos: imbierų kremas,džiovintų spanguolių kremas, moliūgų ir persimonų kremas, karamelizuotų svogūnų ir kriaušių kremas.“ Anot šių išradingų virtuvės meistrų, restoranų šefams svarbu ir gamyba be atliekų: „Patiekalui panaudotas visas triušis: vyniotinis iš kulšelių, paštetas iš kepenėlių, žemoje temperatūroje kepta nugarinė, želė kubeliai iš sultinio“. Kitos restoranų šefų šedevrų paslaptys: sezoniniai produktai (persimonas, mandarinai) ir patiekalų pateikimo būdas - skandinaviškas minimalizmas.

Deivydas_Praspaliauskas_desertas

Asociacijos Tarybos narė, restorano „Steakhouse Helios“ šefė Honorata Lyndo  pristatė įspūdingo skonio moliūgų ir obuolių sriubą su vyne virtais obuoliukais; ji  pabrėžė, kad labai svarbu savo pasiūlymais, naujais patiekalais ugdyti klientų skonį. Svarbu, kad visur vyrautų harmonija, maistas derėtų prie vakaro temos. 

Prieš pateikiant karštąjį patiekalą, LRVVKA prezentacijos svečiai turėjo retą galimybę paragauti trijų rūšių vynų iš specialių Riedel vyno taurių. „Ar žinote, kodėl pasikeičia vyno charakteris, įpiltas į skirtingas taures?" – klausė UAB „Gourmet pro“ atstovas, vyno iš „Riedel“ taurių degustacijos vedėjas Modestas Vitkauskas;  ir pats atsakė: „Būtent taurės forma yra atsakinga už mūsų jaučiamą vyno aromatų harmoniją ir balansą. Pirmasis vyno kontaktas su liežuviu priklauso nuo taurės formos ir dydžio, briaunos diametro, krištolo storio. „Riedel“ taurių formos pritaikytos laikyti liežuvį ir lūpas taip, kad vynas paliestų konkrečią liežuvio vietą , atsakingą už skirtingus skonius: saldų, rūgštų, kartų, sūrų, mat yra sukurtos atsižvelgiant į vieną tikslą – kaip paprasčiausiai, nesusimąstant mėgautis vynu.“

Jonas__Audrius_Onute

Pristačiusi netradicinį karštąjį patiekalą - jautienos išpjovos kepsnį su kakavos vaisių plutele, spanguolių ir raudonojo vyno padažu, baravykų muslinu, petražolių putėsiais bei paryžietiškomis bulvytėmis, pagardintomis rūkytos šoninės traškučiais - Asociacijos Tarybos narė, restorano „California Gourmet“ šefė Aldona Gečienė, aptarė ir patiekalų mados tendencijas. „Saldu, sūru, aštru, trašku – tai vieno šiuolaikinio patiekalo skoniai. Mada lėkštėje – kiekvieno restorano, kiekvieno šefo pasirinkimas. Pvz., kakavos traškučiai, netradiciškai panaudoti karštajame patiekale su jautienos išpjova,  nesuteikia nei kartumo, nei intensyvaus skonio, bet labai smagu rasti jautienos išpjovoje traškių elementų“ – sakė ponia Aldona.

Pristatęs vakaro desertą, restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas pasidalino modernių desertų gaminimo ir pateikimo idėjomis. Jis pabrėžė ir bendravimo su klientais būtinybę, ir deserto, kaip baigiamojo pietų ar vakarienės akordo svarbą. „Kaip smagu nuimti ledų likučius nuo plakiklio tiesiog restorano salėje matant klientui. Mūsų restorano svečiai žino deserto dydį, kainą, bet nežino, kas tai bus. Šių gardėsių parduodame dešimt kartų daugiau, nei įprasta restoranuose, ir gauname labai daug komplimentų, nes garantuojame netikėtą skonį (pvz., saldymedis+burokėlis+baltas šokoladas)“, – sakė restorano „Lauro lapas“ šefas Deivydas Praspaliauskas.
Šios jaunojo virtuvės meistro mintys skatina drąsiau  eksperimentuoti ir improvizuoti, kuriant naujus šiuolaikinius patiekalus.

desertas

Renginys  prabėgo nepastebimai. Jis svečiams paliko neišdildomą įspūdį. Prezentacijos svečiai  pabendravo su kolegomis, susipažino su gastronomijos  pasaulio naujienomis, pasisėmė naujų idėjų ne tik žiemos švenčių valgiaraščiui, bet ir visų ateinančių metų darbui. Labai naudinga buvo tai, kad auditorija  galėjo ne tik stebėti visą gaminimo procesą, ne tik ragauti, bet ir pabendrauti su patiekalus gaminusiais šefais - tai  leido perprasti labai naudingas detales, sužinoti paslaptis „tarp eilučių“.

Komandinis_darbas

LRVVK asociacija, prezentacijos rengėja, dar kartą dėkoja  Rėmėjams: UAB „Euribija“ (žuvų produktai), UAB „Sanitex“, PROMO Cash&Carry (triušiena, moliūgai, grietinėlė, daržovės, vaisiai, kiti  produktai), „Farm Frites" (paryžietiškos bulvytės, traškūs sūrio kubeliai), UAB „Nestle Baltic's“ (ledai, kava), UAB „Dasita“ (kakavos vaisiai (naudoti su jautienos išpjova), šventinis tortas), „Vyno klubas“ (vynas), UAB „Gourment Pro“ (degustuoti skirtos Riedel taurės), „Bonduelle” (šaldytos daržovės),  UAB „Sangaida“ (stalų šventinės dekoracijos, indai,) UAB „Manjana“ (švaros, higienos prekės, įranga). Be jų renginys nebūtų buvęs toks dalykiškas ir "skanus".